Як передає Укрінформ, відповідні знімки проаналізував Центр журналістських розслідувань.
«В Азовському морі зафіксована концентрована пляма нафтопродуктів, яка станом на 11 січня знаходилася всього в 10 кілометрах на південь від оголовку Бердянської коси, має орієнтовну площу в 300 квадратних кілометрів і розтягнулася майже на 100 кілометрів уздовж Білосарайської затоки. Зважаючи на течії та напрям вітру в регіоні, ймовірно, мазут відноситиме далі на захід, у бік Арабатської стрілки», - ідеться у повідомленні.
На знімках супутника Sentinel-2 помітно, як пляма нафтопродуктів дісталася Бердянської коси зі сходу на день раніше, 10 січня.
11 січня так звана «влада» тимчасово захопленої частини Запорізької області підтвердила викид мазуту в Бердянську, а також повідомила про невеликий осередок забруднення на косі Пересип.
Так вони заявляють, що «на Бердянській косі з боку відкритого моря виявлено забруднену ділянку завдовжки 14,5 км, із дрібними фрагментами твердої фракції мазуту. На узбережжі коси Пересип (промоїну) виявлено забруднену ділянку загальною площею 5 кв. метрів із незначною кількістю фрагментів твердої фракції мазуту».
Озвучені загарбниками дані про забруднення берегової лінії можуть бути штучно занижені, як це відбувається в тимчасово окупованому Криму, і найближчим часом слід очікувати нових викидів мазуту у Північному Приазов’ї, зазначили в ЦЖР.
Як повідомляв Укрінформ, псевдогубернатор Запорізької області Євген Балицький звинуватив Сили оборони України у спробі «здійснити екологічну катастрофу в Азовському морі».
15 грудня в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту.
Раніше Укрінформ повідомляв, що у Чорному морі після розливу мазуту з російських танкерів загинули 32 дельфіни.
На перше фото: соцмережі