Демократи спробують “підірвати” призначення Піта Гегсета на посаду глави Міноборони США — Politico
Демократи спробують “підірвати” призначення Піта Гегсета на посаду глави Міноборони США — Politico

Демократи спробують “підірвати” призначення Піта Гегсета на посаду глави Міноборони США — Politico

Демократи спробують “підірвати” призначення Піта Гегсета на посаду глави Міноборони США — Politico

У Сенаті стартують слухання щодо схвалення призначень на ключові посади в адміністрації Трампа.

Демократи в Сенаті готуються “завдати удару” кандидатурі колишнього ведучого Fox News Піта Гегсета на посаду глави Міноборони США. Гегсет у вівторок, 14 січня, під час слухань на Капітолійському пагорбі пояснюватиме, чому людина, навколо якої виникла низка суперечок та яка не має досвіду роботи в Пентагоні, повинна очолити одне з ключових американських відомств, повідомляє Politico.

Гегсету знадобиться підтримка всіх республіканців у комітеті Сенату з питань збройних сил — деякі з них висловили занепокоєння щодо претендента на посаду глави Міноборони. Кандидат, запропонований обраним президентом-республіканцем Дональдом Трампом на роль міністра оборони, зіштовхнувся з низкою запитань через звинувачення у сексуальних домаганнях, зловживанні алкоголем та щодо компетентності для роботи на такі важливій посаді.

Сенатори, ймовірно, заглиблюватимуться в його позицію щодо жінок в армії і досліджуватимуть його керівництво ветеранськими організаціями. Демократи поодинці не можуть “потопити” кандидатуру Гегсета, але республіканська сенаторка Джоні Ернст — ветеран бойових дій і жертва сексуального насильства, могла б підірвати це призначення, якби захотіла.

Після зустрічі з претендентом на посаду глави Пентагону минулого місяця Ернст опублікувала заяву, в якій сказала, що розмова була “обнадійливою” і вона з нетерпінням чекає “справедливого” слухання про затвердження кандидатури. І демократи, і республіканці стежитимуть за її запитаннями Гегсету та відповідями номінанта під час слухань.

Республіканці мають перевагу лише в один голос у комітеті з питань збройних сил, що робить рішення Ернст критично важливим — команда Трампа це розуміє.

Слухання щодо кандидатури Гегсета також задасть тон тому, як буде розвиватися ситуація навколо решти кандидатів на посади в адміністрації Трампа: наскільки сильно демократи готові тиснути на номінантів, і як будуть поводитися республіканці.

Оскільки демократи не мають достатньої кількості голосів, щоб самостійно підірвати призначення Гегсета, вони можуть спробувати поставити під сумнів процес.

Зокрема, представники Демократичної партії стверджують, що вони не отримали всієї необхідної інформації про Гегсета, оскільки лише лідери сенатського комітету з питань збройних сил мають доступ до даних його перевірки ФБР. Демократи також розлючені, що Гегсет не зустрівся з більшістю з них перед слуханнями.

Демократи координують свої запитання, щоб не дублювати один одного. Ймовірно, вони запитають Гегсета, що він робитиме, якщо Трамп захоче використати військових проти того, кого обраний президент називав “внутрішніми ворогами”, або для масової депортації нелегальних мігрантів.

Нещодавня експансіоністська риторика Трампа щодо Канади, Гренландії та Панамського каналу також, ймовірно, буде згадуватися. Трамп, як відомо, відмовився виключити застосування військової сили для захоплення Гренландії та Панамського каналу.

Водночас, як кажуть експерти, Гегсет — як колишній ведучий Fox News, “не боїться камери”, що сприятиме його впевненому вигляду під час слухань. Республіканці розраховують на те, що досвід роботи Гегсета на телебаченні, а також його статус ветерана допоможе викликати довіру.

Втім, сенатори також захочуть побачити, чи не плутається номінант на посаду глави Пентагону в базових питаннях національної оборони: наскільки великим має бути оборонний бюджет, як збалансувати “гарячі точки” в Тихоокеанському регіоні, на Близькому Сході і в Україні. Гегсет ще не говорив публічно про деякі більш практичні аспекти своєї роботи.

Республіканці поспішають сформувати нову адміністрацію одразу після інавгурації Трампа 20 січня. Цього тижня в Сенаті стартують відповідні слухання — усі претенденти на посади будуть опитані щодо їхнього минулого та кваліфікації. Це частина стандартної процедури перевірки перед тим, як сенатори почнуть голосувати за затвердження кандидатур.

Раніше ZN.UA зібрало список запропонованих Трампом претендентів на ключові посади в новій адміністрації США: серед них є суперечливі фігури, заявивши про плановане призначення яких обраний американський президент викликав неабияке здивування у Вашингтоні.

Детальніше про те, що треба знати про команду Трампа, розповідав експосол України в Штатах Олег Шамшур.

Джерело матеріала
loader
loader