Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Флетчер зауважив, що вперше приїхав до Харківської області. Він наголосив, що важливо координувати гуманітарні зусилля, на місці спілкуватися з людьми, щоб складати актуальні потреби.
Харківщину відвідала делегація ООН на чолі з заступником генсекретаря / Фото: В'ячеслав Мадієвський, Укрінформ
“У нас є три цілі, чому ми відвідуємо Україну, особливо – схід країни. По-перше, оцінити наше співробітництво, у діалозі зрозуміти, які є на зараз потреби. Друга причина, чому ми тут: щоб зберегти увагу міжнародної спільноти до подій в Україні. Ми бачимо у мас-медіа, що світ почав звикати і втомлюватися від війни. Ми не можемо втрачати увагу. По-третє, ми хотіли поспілкуватися з вами (місцевою владою, – ред.), місцевими жителями, внутрішньо переміщеними особами, подивитися на ті проєкти, які реалізуються в різних сферах. Ми розуміємо, що потреби можуть змінюватися, це треба передбачати, нам це теж дуже важливо”, – сказав Флетчер на зустрічі з керівництвом обладміністрації.
Флетчер та Гранді мали окремі програми перебування на Харківщині. Відомо, що представники ООН, зокрема, побували у підземній школі Харкова, в одному з пунктів незламності, місці компактного проживання переселенців, спілкувалися з жителями області, які отримали грошову допомогу від організації.
За інформацією начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, область отримує підтримку від ООН за кількома напрямками – освіта, охорона здоров’я, енергетична незалежність, соціальна допомога, адресна грошова допомога.
“Зокрема, 13 тисяч домогосподарств у Харківській області отримали “зимову” підтримку – по 21 тис. грн на проходження опалювального сезону”, – сказав Синєгубов.
Він наголосив, що Україна і зокрема Харківська область і надалі матимуть пріоритетну підтримку.
“Враховуючи те, що ООН менше профінансується країнами-членами у цьому році в порівнянні з 2024-им, пріоритет України на 2025 рік зберігається, і всі програми, які реалізувалися в Харківській області управлінням у справах біженців, ЮНІСЕФ, іншими агенціями ООН, залишаються, всі проєкти продовжуються. Це і кеш-підтримка, і глобальні проєкти, як встановлення модульних котелень і когенераційних установок. Це для нас дуже важливо”, – сказав Синєгубов.
Як повідомлялося, 12 січня у Запоріжжі делегація ООН на чолі з Томом Флетчером відвідала підземну школу, яка відкриється незабаром, і побувала на місці грудневого ракетного удару РФ.