Про це інформує 24 Канал з посиланням на Міністерство освіти і науки України. Проєкт реалізовують у школах Житомирської, Київської, Львівської областей і Києва з жовтня 2024 до вересня 2026 року.
Як змінять систему здобуття освіти дітей з ООП
Команда експертів уже провела зустрічі в пілотних школах Стрия, Бердичева та Фастова, де обговорили організацію транспорту, нові методики навчання, а також можливості ефективно вчитися вдома та у спеціалізованих школах.
Також новий проєкт передбачає створення спеціальних класів із сучасним обладнанням і методиками в школах, де вже є інклюзивне навчання. Це дасть змогу дітям з ООП навчатися разом з однолітками, розвиватися та адаптуватися в суспільстві.
Відкриття спеціальних класів у школах та розроблення сучасних навчальних програм – це крок до того, щоб кожна дитина з особливими освітніми потребами могла вчитися якісно, рости серед однолітків, знаходити друзів і відчувати себе важливою частиною суспільства. Це про те, щоб у кожної дитини був шанс на успіх і щасливе дитинство, – повідомив заступник очільника МОН Андрій Вітренко.
У МОН зазначають, що Україна прагне побудувати ефективну систему освіти, яка дасть змогу дітям з ООП досягти максимального потенціалу розвитку. Цей освітній проєкт допоможе розробити алгоритми роботи та перевірити, як працює система психолого-педагогічної підтримки для якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами наближеної до їхнього місця проживання.
Новий освітній проєкт передбачає відкриття / трансформацію спеціальних класів на базі шкіл та створення нового освітнього продукту, спрямованого на поліпшення освітніх послуг для дітей з ОПП, зокрема з інвалідністю, в Україні в умовах проживання в родині.
- Раніше ми розповідали, що в Україні запрацюють мобільні дитсадки-автобуси. Про це читайтеза посиланням.