Про це інформує пресслужба агентства, передає Укрінформ.
"Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло чинного народного депутата до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення", – йдеться у повідомленні.
У відомстві уточнили, що підставою стало рішення Київського апеляційного суду, який відмовив у задоволені апеляційної скарги народного депутата України на рішення Печерського районного суду міста Києва. У березні минулого року Печерський суд розглянув протокол НАЗК та визнав посадовця винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».
У НАЗК нагадали, що агентство за матеріалами Державного бюро розслідувань склало протокол за фактами реалізації народним депутатом Дубінським депутатських повноважень в умовах реального конфлікту інтересів. Слідчі ДБР здійснювали досудове розслідування за фактом вчинення ним службового підроблення з метою створення підстав для свого виїзду за кордон.
Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2024 року Апеляційний суд залишив в силі рішення Печерського районного суду Києва щодо визнання винним народного депутата Дубінського у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, що передбачає включення його до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повʼязані з корупцією правопорушення.
Раніше Печерський районний суд Києва визнав його винним у порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України).
8 листопада 2023 року працівники НАЗК на підставі матеріалів ДБР вручили Дубінському протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією. За матеріалами слідства встановлено, що у серпні та жовтні 2023 року народний депутат звернувся до Міністерства охорони здоров'я та ДБР з депутатськими зверненнями, у яких порушувались питання, що становлять його приватний інтерес. Зокрема, у своїх зверненнях він цікавився розглядом питання щодо видачі йому дозволу на виїзд за кордон, що є предметом кримінальної справи, де депутат виступає фігурантом.
Також він намагався тиснути на слідство, вимагаючи ініціювати перевірки керівництва правоохоронних органів, які розслідують кримінальні провадження, в яких депутат виступає як підозрюваний. Своїми діями він порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» (не вчиняти та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів), за що передбачено адміністративну відповідальність за ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).
Крім того, Дубінському повідомили про підозру у державній зраді в складі злочинної організації. За даними слідства, у 2016 році Головне управління Генштабу ЗС РФ створило в Україні злочинну групу за участю Дубінського, яка займалася розхитуванням суспільно-політичної ситуації в країні та її дискредитацією за кордоном. Злочинна організація під керівництвом двох співробітників російського Головного управління Генштабу ЗС РФ діяла у столиці України у вигляді агентурної мережі. За свою діяльність її учасники отримували гроші від воєнної розвідки РФ.