Під часслухань в Сенаті США запропонований обраним президентом Дональдом Трампом кандидат на пост міністра оборони Піт Гегсет зіткнувся зі шквалом критики та низкою гострих запитань, пише NBC.
Вступне слово кандидата тричі переривали протестувальники, яких швидко вивели з зали.
Зрештою, сенатор Ангус Кінг від штату Мен висловив стурбованість тим, що у виступі Гегсет жодного разу не згадав Україну чи Росію.
«Це натяк, що ми збираємося кинути Україну?» — запитав Кінг.
Гегсет відповів, що «це є політичним рішенням на рівні президента» і що Трамп «дуже чітко дав зрозуміти, що хотів би покласти край цьому конфлікту».
«Ми знаємо, хто агресор. Ми знаємо, хто хороший хлопець. Ми хотіли б щоб це було якомога вигіднішим для українців. Але цій війні потрібно покласти край», — додав кандидат на пост очільника Пентагону.
В анкеті Комітету Сенату з питань збройних сил, яку Гегсет заповнив перед слуханнями, він припустив, що США повинні стримувати Росію від дій проти інтересів США, однак не відповів на запитання про важливість того, щоб США продовжували надавати Україні безпекову допомогу.
«У разі затвердження я забезпечу, щоб Міністерство оборони відігравало ключову роль у загальноурядових зусиллях щодо підтримки спеціального представника президента з питань України та Росії», — написав він у анкеті.
Сенаторка Таммі Дакворт, ветеранка бойових дій, розкритикувала Гегсета за брак досвіду і неправильні відповіді на деякі з її запитань.
Зокрема, у відповідь на питання щодо Азійсько-Тихоокеанського регіону та того, які країни входять до ASEAN (Асоціації держав Південно-Східної Азії) кандидат назвав Південну Корею, Японію та Австралію.
«Жодна з цих трьох країн, які ви назвали, не входить до ASEAN», — наголосила Дакворт, зауваживши, що Гегсету варто було підготуватися перед тим, як виходити на слухання.
«Ви кажете, що дбаєте про те, щоб наші Збройні сили були сильними, і що вам подобається меритократія наших Збройних сил. Тоді давайте не будемо знижувати стандарти для вас. Вам, пане, тут не місце», — сказала вона.
Крім того, законодавці наголошували на відсутності у Гегсета досвіду керівництва такою численною структурою, якою є Пентагон, звертали увагу на його сексуальні скандали та вислови щодо жінок, повідомлення про зловживання кандидатом алкоголем та інші. Всі ці закиди кандидат Трампа назвав брехнею, чутками та провокаціями.
Гегсет також ухилився від відповіді на пряме запитання чи виконає він наказ Трампазахопити Гренландію або Панамський канал силою.
Республіканець перевів тему на результати президентських виборів 2024 року.
«Я наголошую, що президент Трамп отримав 77 мільйонів голосів, щоб стати законним головнокомандувачем цієї країни», – відповів Гегсет.
Так само він не відповів, чи виконає злочинний наказ або наказ, що суперечить Конституції США, якщо його віддасть Трамп, зокрема щодо застосування військової сили проти громадян Америки.
«Я відкидаю припущення, що президент Трамп збирається віддавати незаконні накази», – відповів Гегсет сенаторці Еліссі Слоткін.