Про це йдеться на сайті L. A. Photo Curator, передає Укрінформ.
«Ця потужна фотографія створює разючий контраст між об’єктом і сценами, зображеними на задньому плані. Зіставлення зруйнованого будинку наводить на думку про історію втрати – можливо, через війну або стихійне лихо – і спонукає глядача замислитися, чи жила колись там людина, зображена на передньому плані», – йдеться в описі світлини «Олена».
Переможна фотографія входить до серії світлин Гром під назвою «Вкрадена весна». Фотографка розповіла, що цю серію вона створила «в історичному діалозі» зі світлинами польського фотографа Майкла Неша, який використовував декоративне тло, аби замаскувати руїни Варшави після Другої світової війни у 1945-1946 роках.
«Героїні моїх фотографій – жінки, які стали жертвами російської агресії. Кожна фотографія – це особиста трагедія та водночас життєствердна історія людини, яка вижила, надія на те, що Україна підніметься з руїн», – розповіла Гром.
Олена Гром народилася у місті Донецьк. У квітні 2014 року вона була змушена покинути місто через російську агресію на сході країни. Із 2017 року фотографка мешкає у місті Буча Київської області.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці грудня 2024 року британська газета The Guardian опублікувала список світлин, що визначили рік, включивши до нього три фото з України.