Конфіскувати бояться: як Європа може натиснути на Росію через заморожені активи
Конфіскувати бояться: як Європа може натиснути на Росію через заморожені активи

Конфіскувати бояться: як Європа може натиснути на Росію через заморожені активи

Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок в ефірі 24 Каналу заявив, що за три роки не вдалося переконати Європуспрямувати заморожені активи на підтримку України.

Він вважає, що зараз Європа також на це не погодиться.

Штати мають скромну суму активів

"Важливо розуміти, як це відбувається. Два законопроєкти дійсно були ухвалені – вони є чинними законами в Канаді та США. Але Канада не змогла конфіскувати жодного долара. Американці це зробили, хоча сума дуже скромна – менше 6 мільйонів доларів, тоді як вони мають близько десяти мільярдів", – зазначив Клочок.

На його думку, наразі це лишень "струшування повітря". Реалізація ідеї малоймовірна. Основна частина цих коштів зосереджена в Європі, а найбільшими тримачами є Бельгія та Швейцарія.

"Усі ці гроші сконцентровані не в США. У США їх менше 10 мільярдів доларів. Вони пропонують перевести всі кошти на один рахунок, як важіль тиску на Росію. Росія зараз не може користуватися цими активами, навіть доходи з них підуть на рахунок для погашення заборгованості за кредитом у розмірі 50 мільярдів доларів. Його ініціювала "Велика сімка" минулого року", – сказав Клочок.

Для Росії ці гроші втрачені

Він пояснив, що ці гроші поступово надходять до України. Цього року країна отримає 18 мільярдів євро, згідно з офіційними повідомленнями "Великої сімки" та Європейського Союзу.

Попри заяви про зменшення спроможності Росії, жодних реальних дій не було зроблено. Але це все ж гарна ідея, яка могла б стати одним із інструментів для тиску на Росію, якщо її буде реалізовано,
– додав Клочок.

На його думку, для Росії ці кошти фактично втрачені, але вона не сильно переймається через це. Він вважає, що ці гроші слід конфіскувати й передати у трастовий фонд Європейського Союзу, який фінансував би програми в Україні.

Це дозволило б уникнути корупційних ризиків, адже коштами керували б європейці за конкретними програмами.

"На цьому етапі я не бачу перспектив реалізації ініціативи Байдена, адже за три роки не вдалося переконати Європу", – підсумував Клочок.

Джерело матеріала
loader
loader