16 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити
16 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити

16 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити

16 січня у світі відзначають Всесвітній день Beatles. Віряни вшановують чесні окови святого апостола Петра. Це свято, яке святкується в день, коли Церква святкує знаходження і шанування оков святого апостола Петра.

Яке сьогодні церковне свято

Святий апостол Петро був одним із найближчих учнів Ісуса Христа, і за традицією він був першим Папою Римським. Окови святого Петра символізують його страждання та мучеництво. Апостол Петро був ув'язнений в Римі за свою проповідь і віру в Христа, і, відповідно до церковної традиції, його окови як свідчення мучеництва стали святинею. Цього дня віряни віддають шану святому Петру, молячись за його заступництво та прославлення його подвигів.

Ця традиція також підкреслює значення мучеництва і страждань у християнстві, а також символізує свободу, яку приносить віра, навіть через тяжкі випробування. Святі мощі та реліквії, пов'язані з апостолом Петром, зберігаються в різних християнських святинях, зокрема в базиліці святого Петра в Римі.

Прикмети та народні традиції 16 січня

  • Хмари швидко пливуть — до зміни погоди.
  • Хуртовина вказує, що літо буде дощовим.
  • Сніг, який випав цього дня, скоро розтане.

Фото: pixabay.com

Що сьогодні не можна робити

Після обіду не слід займатися важливими справами, всі вони закінчаться без результату. Цього дня, на думку наших предків, не можна прибирати в оселі, особливо замітати. Тому що цим можна "вимести" з дому своє щастя.

Апостол Петро вважається покровителем домашньої худоби, а тому до нього молилися про здоров'я корів та інших тварин. Також селяни обходили комори і льохи, щоб порахувати, скільки запасів в них залишилося до кінця зими і чи вистачить їх.

Як назвати дитину, народжену 16 січня

Сьогодні іменини святкують Данакт, Неон, Спевсип, Єлевсип, Малевсип, Леоніла, Турвон, Йовил.

Історичні події 16 січня

1918 — Мала Рада прийняла закон про Армію Української Народної Республіки.

1919 — у Києві за дорученням голови Директорії Симона Петлюри, для популяризації української музичної культури за кордоном, музичним відділом Міністерства освіти УНР створена Українська республіканська капела.

1919 — Українська Директорія оголосила війну більшовицькій Росії.

1920 — в Парижі відбулося перше засідання Ради Ліги Націй без участі США.

1920 — набула чинності 18-а поправка до Конституції США. У країні набрав сили «сухий закон».

1954 — місто Проскурів перейменоване на Хмельницький, Кам'янець-Подільська область — на Хмельницьку.

1954 - Американські винищувачі F-16, F-15C і F-15E летять над кувейтськими нафтовими свердловинами, запаленими відступаючою іракською армією під час операції «Буря в пустелі» (1991).

1969 — чеський студент Ян Палах здійснив акт самоспалення в Празі на Вацлавській площі на знак протесту проти радянського вторгнення до Чехословаччини 1968 року.

1969 — радянські космічні кораблі «Союз-4» і «Союз-5» провели перше пілотоване стикування на орбіті Землі.

1984 — Майкл Джексон одержав 8 статуеток «Греммі» за альбом Thriller.

1997 — компанія Microsoft випустила Office 97, комплексну офісну програму, яка миттєво стала бестселером і завоювала 80 % ринку.

2003 — Верховна Рада прийняла Цивільний кодекс України.

2014 — в Україні прийняті «закони про диктатуру» («Диктаторські закони 16 січня»).

Теги за темою
Традиції
Джерело матеріала
loader