Ви маєте шанс дізнатися:
Важко уявити, але в Радянському Союзі туалетного паперу не існувало аж до 1968 року. Причини цього парадоксу криються у пріоритетах радянської влади: замість турботи про побут громадян головну роль відігравали амбіції "великої держави", пише Главред з посиланням на журналістів ТСН.
Як не дивно, туалетний папір почали виготовляти після 1968 року, використовуючи імпортні машини з Англії. Проте навіть тоді радянські громадяни не одразу зрозуміли, навіщо потрібен цей предмет гігієни.
До появи туалетного паперу люди масово використовували нарізані газети. Ходять чутки, що за часів Сталіна могли навіть написати донос, якщо хтось використовував у туалеті портрети вождів із газет.
Як і багато інших товарів у СРСР, туалетний папір швидко став дефіцитним. У 80-х роках за ним вишиковувалися черги, а рулони паперу дарували на Новий рік як цінний подарунок.
Рекламна кампанія, яка супроводжувала появу туалетного паперу, поступово змінила ставлення громадян. Попит зростав швидше за виробництво, що й призвело до масового браку цього предмета гігієни.
Також раніше пояснювалося, чому в СРСР на стіни вішали килими.
Більше новин про дивні звичаї в СРСР:
Історія туалетного паперу в світі
Перші згадки про використання туалетного паперу містяться в китайських текстах XIV століття, пише Вікіпедія.
У Західній Європі люди протягом довгого часу користувалися шматками тканини ("туалетний папір" для багатих) чи руками, листям, травою, сіном, водою, снігом, шкіркою фруктів тощо ("туалетний папір" для бідних). У Стародавньому Римі часто користувалися губкою на паличці, яку в проміжках між застосуванням клали в відро із солоною водою. В книзі Франсуа Рабле велетень Гаргантюа підтирався молодим пухнастим гусенятком.
З появою паперу широко розповсюдилось використання старих газет і подібних джерел (наприклад, сторінок старого телефонного довідника). Деякі видавці передбачували подібне використання. Так, американський Old Farmer's Almanac мав дірочку в кутку сторінок, що дозволяло підвішувати його в туалеті. Газети як туалетний папір широко застосовувалися в Радянському Союзі у зв'язку з дефіцитом паперу в рулонах. Користувач шматка газети звичайно читав його зміст перед використанням.
Промислове виробництво паперу виключно для використання як туалетного було почато в США 1857 року Йосифом Гайєтті (англ. Joseph Gayetty). Ім'я Гайєтті було надруковано на кожному листку.