У Південній Кореї слідчі кілька годин допитували заарештованого президента Юн Сок Йоля у зв'язку з розслідуванням спроби заколоту, повідомляє Reuters.
Це затримання — перший в історії Південної Кореї арешт чинного президента.
Юн та низка південнокорейських високопосадовців перебувають під слідством за підозрою в організації заколоту та зловживанні владою.
Після того, як південнокорейські законодавці проголосували за імпічмент Юн Сок Йоля і відсторонення його від посади після спроби президента оголосити в країні воєнний стан, Юн переховувався у своїй резиденції з власною охороною, яка блокувала попередню спробу арешту на початку цього місяця.
У середу, 15 січня, президент зрештою з'явився на допит у відділ з розслідування корупції після того, як понад три тисячі поліцейських прибули до його резиденції. Юн заявив, що погодився прийти на допит, аби уникнути "кровопролиття", але водночас назвав розслідування незаконним.
Після арешту слідчі мають 48 годин на допит Юна, далі цього вони повинні отримати ордер на його затримання на термін до 20 днів або ж звільнити президента.
Однак, як пишуть ЗМІ, Юн відмовлявся говорити й не погодився на те, щоб його допит був записаний на відео.
Кортеж Юна виїхав з офісу Управління з розслідування корупції серед високопосадовців пізно ввечері в середу, 15 січня. Президент, як очікується, буде утримуватися в слідчому ізоляторі в Сеулі, де перебувають також інші затримані високопоставлені особи.
Адвокати президента заявили, що ордер на арешт є незаконним. В ордері на обшук за місцем проживання Юна, копію якого бачило агентство Reuters, президента названо “ватажком повстання”.
Також Юн відмовляється брати участь у продовженні допиту в четвер, 16 січня, заявив адвокат президента, що ще більше ускладнює розслідування справи.
Як повідомляє Bloomberg, юридична команда Юна подала запит до Центрального окружного суду Сеула з проханням переглянути законність арешту президента.
Окрім розслідування справи про заколот, Юн чекає на вердикт Конституційного суду, який повинен вирішити, чи підтримувати рішення парламенту про імпічмент або ж поновити повноваження Юна. Чергове слухання Конституційного суду заплановане на четвер, 16 січня.
Юн шокував власну країну і світ загалом, запровадивши воєнний стан на початку грудня. Південна Корея занурилася в найгіршу у своїй історії політичну кризу за останні десятиліття.
Про кризу в Південній Кореї розповідала Наталія Бутирська у статті "Україна може втратити підтримку важливого партнера. Цьому зрадіють у КНДР".