Вища кваліфікаційна комісія суддів 15 січня оголосила результати практичного завдання для кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати цього суду, згідно з якими з конкурсу до Апеляційної палати вибули всі кандидати, повідомив у коментарі ZN.UA член комісії Віталій Гацелюк.
Водночас у конкурсі до ВАКС продовжать участь семеро кандидатів.
Конкурс на 15 посад суддів ВАКС та 10 посад суддів Апеляційної палати був оголошений ВККС ще 23 листопада 2023 року після рішення Вищої ради правосуддя, яка схвалила необхідність збільшення чисельності суддів ВАКС до 42, а Апеляційної палати ВАКС до 21. Згодом до конкурсу у ВАКС було допущено 100 кандидатів, а до апеляційної палати – 61-го.
«На жаль, дві третіх кандидатів ми втратили на етапі визначення когнітивних здібностей (IQ-тест). Нагадаю, кандидати на посади суддів ВАКС та Апеляційної палати для допуску до наступного етапу конкурсу мали набрати 75% від максимально можливого балу – зі 145 балів», – нагадав Віталій Гацелюк.
У підсумку на 15 посад суддів ВАКС залишилося 25 кандидатів, а на 10 посад суддів апеляційної палати – 19.
На початку грудня минулого року кандидати написали практичне завдання, яке перевіряли троє членів ВККС та троє професорів. У підсумку до етапу співбесіди пройшли семеро кандидатів у судді ВАКС. Конкурс до Апеляційної палати на цьому завершився.
«Сьогодні комісія активно працює над оголошенням наступного конкурсу, зокрема, до Апеляційної палати. Провести цей конкурс – це вимога, зокрема, Ukraine Facility», – зауважив Гацелюк.
Він підкреслив, що у ВККС хочуть відібрати максимально професійних кандидатів і для цього тісно працюють і партнерами, –
«За останні два місяці комісія «відкатала» всі процедури і готова провести наступну хвилю конкусного добору до ВАКС, оскільки вже зрозуміло, що не всі вакансії вдасться заповнити, а також до Апеляційної палати, оскільки потрібно проводити новий конкурс. Сподіваємося на максимальну увагу та інтерес з боку юристів-професіоналів», - зазначив він.
Нагадаємо, що конкурс проводить ВККС за участі Громадської ради міжнародних експертів, що складається з шести фахівців у сфері права та антикорупційної діяльності, які призначаються за пропозиціями міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері протидії корупції.