Про це заявили заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань і координатор надзвичайної допомоги Том Флетчер та верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді у Києві, повідомляє Укрінформ.
В ООН зазначали, що в межах плану гуманітарних потреб і реагування в Україні гуманітарні організації прагнуть допомогти цьогоріч 6 мільйонам людей, надаючи їжу, медичну і грошову допомогу, житлову підтримку, доступ до освіти в надзвичайних ситуаціях, послуги у сфері захисту тощо. За наявності достатнього фінансування та доступу гуманітарні працівники можуть продовжувати допомогу по всій країні, включно з громадами поблизу лінії фронту.
Цей план передбачає залучення 2,62 мільярда доларів, при цьому особлива увага приділятиметься найбільш уразливим групам населення, включно з дітьми, особами похилого віку та людьми з інвалідністю.
“Народ України показав неймовірну сміливість протягом цих років. Ми маємо відповісти, показавши справжнє міжнародне залучення. Коли я кажу про підтримку, йдеться про те, щоб бути скільки потрібно, щоб задовольнити потреби”, – сказав Флетчер.
У межах другого плану - реагування на потреби біженців - у 2025 і 2026 роках гуманітарні організації підтримають 11 країн у регіоні, що надаватимуть розширені послуги у сфері захисту для включення понад 2 мільйонів найбільш уразливих біженців з України. За оцінкою ООН, це дасть змогу надати доступ до житла, роботи, медичної підтримки, спеціалізованих правових послуг. Партнери надаватимуть грошову допомогу найбільш уразливим людям, щоб задовольнити їхні основні потреби, в першу чергу підтримуючи дітей із груп ризику та постраждалих від гендерно зумовленого насильства. На ці потреби ООН необхідно 690,3 мільйона доларів у 2025 році. Загалом у 2025-2026 роки Організація потребуватиме 1,2 мільярда доларів для допомоги біженцям.
“Памʼятайте, що майже 7 мільйонів українських біженців перебувають за межами країни. Наш план не покриває всі країни, що прийняли біженців, тому що більшість урядів можуть покрити підтримку українських біженців… Це такі країни, як Польща, яка прийняла найбільше, Молдова, яка потребує додаткової міжнародну підтримку”, – зазначив верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.
Щороку ООН оприлюднює запит на отримання донорських коштів для реалізації планів гуманітарного реагування для України. Ці плани визначають гуманітарні потреби країни, обсяги фінансових ресурсів, напрями діяльності й часові рамки реагування. Донорами виступають держави, організації та приватні особи.
Як повідомлялося, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль обговорив із заступником Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань, координатором надзвичайної допомоги Томом Флетчером та верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Грандіреалізацію плану гуманітарної допомоги Україні.