Поки військові ризикують життям на передовій, члени Центральної виборчої комісії демонструють "особливий" підхід до роботи. Незважаючи на те, що під час війни вибори в Україні неможливі, ЦВК не лише продовжує працювати, а щедро витрачає бюджетні кошти.
Вдумаємося - у 2024 році на премії для працівників ЦВК виділено 78 мільйонів гривень, а зарплати членів комісії досягають 200 тисяч гривень на місяць.
Про це стало відомо завдяки інформації від розслідувачів Blackboxosint.
При цьому комісія займається не організацією виборів, а створенням брендованого мерчу: худи, сумок та наклейок. А поки що у ЦВК займаються "творчістю", її члени активно набивають кишені грошима.
Розкішні квартири, авто та земля
Олександра Кармаза придбала квартиру у житловому комплексі OK'LAND за $65 тисяч, а Сергій Постивий витратив 3,3 мільйона гривень на житло у ЖК Great та ще зберіг 1 мільйон гривень. Інший член комісії, Сергій Дубовик, нещодавно купив кросовер Suzuki Vitara за 872 тисячі гривень та задекларував 1,7 мільйона гривень заощаджень.
Абсолютний рекордсмен: Павло Любченко
Проте найбільше привернув увагу Павло Любченко, який за три роки війни примудрився придбати три квартири, земельну ділянку та автомобіль.
Першого року війни Любченко придбав своєму синові квартиру в Австрії площею 37 квадратних метрів. З огляду на середню ціну нерухомості в Австрії (4800 євро за квадратний метр) вартість цієї покупки склала близько 7,8 мільйона гривень.
У наступні роки Любченко придбав ще дві квартири у Харкові, площею 64 та 76,8 квадратних метрів відповідно, а також земельну ділянку у селі Золотопілля Кіровоградської області – аж 68 гектарів! Після цього урядовець оформив на свою дружину автомобіль Honda Civic, задекларувавши його за заниженою вартістю – 121 тисячу гривень, хоча реальна ціна становить не менше 240 тисяч гривень.
Чи побачать антикорупційні органи?
Незважаючи на очевидні питання до таких станів, члени ЦВК продовжують користуватися своєю посадою, доки країна виборює виживання. Розкішний стиль життя цих чиновників став яскравим прикладом того, як деякі держслужбовці збагачуються навіть у найскладніші для країни часи.
Раніше повідомлялося, чи не монополія, а успішний бізнес? Дочка Олега Шмуляра збирає "золоті" тендери у комунальних підприємствах та Міноборони.
Також, не прокуратура, а офіс інвалідів: Офіс Генпрокурора вважає, що 67 хмельницьких прокурорів набули статусу законно.