Рада змінила законодавство щодо працевлаштування людей з інвалідністю
Рада змінила законодавство щодо працевлаштування людей з інвалідністю

Рада змінила законодавство щодо працевлаштування людей з інвалідністю

Рада змінила законодавство щодо працевлаштування людей з інвалідністю

Законопроєкт є важливим в рамках євроінтеграції України.

Верховна Рада ухвалила євроінтеграційний законопроєкт №5344-д щодо зміни українського законодавства забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю. Зокрема, 15 січня, за документ в цілому віддали свої голоси 228 народних депутатів, йдеться на сайті парламенту.

Законопроєкт передбачає запровадження в Україні інституту асистентів для людей з інвалідністю, які допомагатимуть під час працевлаштування. Як зазначили, у громадській спілці «Ліга сильних», це можуть бути фахівці, які надаватимуть підтримку на робочому місці, допомагатимуть у виконанні повсякденних завдань або забезпечуватимуть адаптацію до нових умов.

Крім того, передбачено запровадження додаткових послуг для роботодавців, зокрема, консультування від служби зайнятості та Пенсійного фонду, аби краще зрозуміти процеси працевлаштування людей з інвалідністю. Також такі роботодавці, згідно з проєктом закону, зможуть отримати фінансову підтримку, навіть якщо людину з інвалідністю влаштують на роботу без посередництва служби зайнятості.

Законопроєкт передбачає налагодження інформаційної взаємодії між державними органами. Зокрема, планується створити механізм, за яким служба зайнятості, Пенсійний фонд та Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю зможуть обмінюватися даними.

Також проєкт закону передбачає, що за працевлаштування осіб з інвалідністю 1-ї групи або 2-ї групи з порушеннями зору чи психічними розладами, роботодавці отримуватимуть зарахування двох робочих місць за нормативом. 

Податкові пільги за умови реалізації законопроєкту стануть більш доступними для роботодавців, які влаштовують на роботу людей з інвалідністю. При чому від форми власності підприємства це не залежатиме.

Законопроєкт №5344-д підвищує шанси працевлаштування на держслужбу чи на роботу в державні й комунальні заклади. Адже такі установи та заклади зобов’яжуть забезпечувати працевлаштування осіб з інвалідністю.

Законопроєкт впроваджує норму, яка має регулювати діяльність підприємств трудової інтеграції та підприємств захищеного працевлаштування.

«Люди з інвалідністю можуть працювати не тільки на спеціальних підприємствах, а в першу чергу на відкритому ринку праці. А ще – створювати продукти та надавати послуги, які є достатньо конкурентними. Тому такі підприємства можуть бути самоокупними за умови ефективного менеджменту. А оскільки закон набуде чинності лише з 1 січня 2026 року є час подбати про це. Також держава підтримує їх через надання суттєвих податкових пільг», – зазначили в «Лізі сильних».

Раніше повідомлялося, що за облаштування робочих місць для працевлаштованих людей з інвалідністю держава минулого року компенсувала роботодавцям 129 мільйонів гривень

Джерело матеріала
loader
loader