У Криму за 2024 рік зафіксовано 111 випадків неправомірного затримання людей
У Криму за 2024 рік зафіксовано 111 випадків неправомірного затримання людей

У Криму за 2024 рік зафіксовано 111 випадків неправомірного затримання людей

Російські силовики у 2024 році активізували залякування і тиск на представників представницьких органів кримськотатарського народу.

У тимчасово окупованому Криму за 2024 рік зафіксовано 111 випадків неправомірного затримання людей, з них 28 - щодо кримських татар.

Такі дані навів голова правління «Кримськотатарського ресурсного центру», голова управління зовнішніх зв’язків та правозахисної діяльності Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв на пресконференції за підсумками 2024 року, яка відбулася в Укрінформі.

«У Криму за 2024 рік зафіксовано 111 випадків неправомірного затримання (28 із них щодо кримських татар), 173 арешти (75 із них - арешти кримських татар) і 61 обшук (35 - у кримських татар) та 281 випадок порушення права на справедливий суд (156 - щодо кримських татар)», - розповів Ескендер Барієв.

За його словами, найбільше затримань на півострові російські силовики проводили за підозрою у «шпигунстві», «підготовці теракту», «державній зраді», а також у «дискредитації армії РФ» (понад 50% випадків).

Правозахисник зазначив, що зі 173 арештів 61 стосувався винесених вироків російськими «судами», 33 були адміністративними арештами, а 47 арештів були новими. Більшість із них збігається з інкримінованими російськими силовиками статтями під час затримань, а також стосуються «справ кримських мусульман».

За інформацією Барієва, більша частина з 61 обшуку була проведена на початку 2024 року - 4 у січні, 18 - у лютому, 11 - у березні та 15 - у квітні. Один обшук було проведено в серпні, два - у вересні і по одному - в жовтні та листопаді.

Барієв зауважив, що російські силовики у 2024 році активізували залякування і тиск на представників представницьких органів кримськотатарського народу.

«Активність обшуків збільшилася у будинках представників місцевих Меджлісів кримськотатарського народу, представників ревізійних комісій Курултаю після отримання рішення в кінці січня Міжнародного суду ООН. Хоча людей продовжують залякувати та змушують не оприлюднювати інформацію про обшуки та затримання своїх близьких, начебто в обмін на те, що їм так буде краще», - сказав він.

Читайте також:

  • В окупованому Криму зафіксовано 1126 судових справ за «дискредитацію ЗС РФ»

Фото з сайту «Кримськотатарського ресурсного центру»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Крим кримські татари
Джерело матеріала
loader