Китайський виробник DJI скасував геозони, які раніше забороняли польоти її дронів над чутливими локаціями, такими як аеропорти, військові бази та інші державні об’єкти в США, повідомляє The Verge.
У своєму блозі компанія оголосила, що це рішення було ухвалене для відповідності принципу “відповідальності операторів”, який підтримується авіаційними регуляторами. Проте час оголошення викликав численні суперечки та спекуляції щодо мотивів такого кроку.
Оновлення було оприлюднене за кілька днів до інавгурації новообраного президента Дональда Трампа та після низки резонансних інцидентів із дронами, включаючи випадок, коли дрон DJI перешкоджав роботі літака, що боровся з пожежами в Лос-Анджелесі. Це викликало підозри, чи не пов’язане це рішення з політикою. Критики також вбачають у цьому рішення відповідь Китаю на заборону TikTok у США. Однак DJI рішуче заперечує будь-які політичні мотиви, називаючи такі припущення “хибними” та “небезпечними”.
У своєму блозі компанія заявила: “Політика не визначає рішення DJI щодо безпеки”. DJI підкреслила, що оновлення було заплановане кілька місяців тому, але його реалізація була відкладена для забезпечення належної роботи.
Оновлення дронів скасовує геозони DJI, які автоматично блокували для операторів у США можливість польотів над забороненими зонами, включаючи аеропорти, військові бази, електростанції, активні пожежі та урядові об’єкти, такі як Білий дім. Компанія не заперечує скасування цих обмежень, натомість позиціює це як крок для розширення можливостей операторів і зменшення операційних затримок.
“Це було особливо складним для комерційних операторів, бізнесів, які використовують дрони, — і найважливіше — для служб порятунку, що виконують життєво важливу роботу, де затримки просто неприйнятні”, — зазначено в блозі. Геозони DJI були добровільним заходом, який не вимагався Федеральним управлінням авіації США (FAA). За словами представника FAA Яна Ґреґора, “FAA не вимагає від виробників дронів використовувати геозони”.
Критики вважають, що скасування геозон може призвести до зростання ризиків, зокрема можливого зловживання дронами поблизу важливих об’єктів інфраструктури.