Про це у інтерв’ю «Українським новинам» розповів начальник Нацполіції України Іван Вигівський, передає Укрінформ.
Він пояснив, що Нацполіція не здійснює управління призовом, ця функція лежить на ЗСУ та Генштабі. За словами Вигівського, цим питанням займаються ТЦК та СП.
«Але в законі про Нацполіцію передбачено, що за зверненням ТЦК та СП поліція вживає заходи щодо оповіщення військовозобовʼязаних та резервістів спільно з ТЦК та СП. ТЦК можуть і самі це робити, але у звʼязку з тим, що це породжує якісь конфлікти та непорозуміння, наші представники в цьому процесі задіяні більше, щоб забезпечувати порядок. Це з одного боку. З іншого боку є норма, яка говорить про те, що якщо громадянин в розшуку за даними ТЦК та СП, то він може бути затриманий згідно статті 210 та 210-1 КУПАП, і це затримання може здійснювати тільки поліцейський», - поінформував глава Нацполіції.
Він заявив, що ТЦК та СП не мають таких повноважень, вони не правоохоронці і не можуть затримати особу.
«Потім зʼявляються негативні публікації. Ми розуміємо, що цим ми тягнемо негатив на Національну поліцію, це впливає на рівень довіри до нас, але з іншого боку ми розуміємо, що самостійно ТЦК та СП не можуть самі забезпечити ці завдання саме на вулиці. Тому є необхідність брати участь у цих оповіщеннях. Це величезна кількість поліцейських, які виконують додаткові невластиві функції, яких ми не мали до війни», - зазначив Вигівський.
Як повідомлялося, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що якщо говорити про те, чи має поліція працювати з ТЦК щодо мобілізації громадян, то тут потрібно дивитися на кожен регіон і на можливості кожного підрозділу ТЦК у цих регіонах виконувати свої функції. За його словами, ТЦК можуть це робити і без поліцейських.