Агентство ООН у справах біженців сприятиме економічній інтеграції українських переселенців
Агентство ООН у справах біженців сприятиме економічній інтеграції українських переселенців

Агентство ООН у справах біженців сприятиме економічній інтеграції українських переселенців

Міністерство економіки України та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підписали меморандум про взаєморозуміння для посилення економічної інтеграції внутрішньо переміщених осіб, біженців та осіб без громадянства в Україні.

Про це повідомило Міністерство економіки України, передає Укрінформ.

"Співпраця об’єднає зусилля та можливості обох сторін для залучення внутрішньо переміщених людей у національний ринок праці та зосередиться на сприянні розширення доступу до інформації про економічні програми та можливості, зокрема пов’язані з працевлаштуванням і забезпеченням засобами до існування", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що важливою частиною співпраці стане розробка спеціальної Сторінки з працевлаштування на інформаційній платформі УВКБ ООН "Україна - це Дім", яка надаватиме інформацію про можливості для переміщених осіб.

"Об’єднавши зусилля з Міністерством економіки, ми допомагаємо створити можливості для працевлаштування, які не лише допоможуть людям налагодити своє життя та знову стати самозабезпеченими, а й сприятимуть економічному відродженню та сталому відновленню України", – зауважила представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.

Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко зауважила, що співпраця сприятиме збору даних для формування політики зміцнення економічної стійкості громад, особливо в частині працевлаштування переміщених осіб.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні діє програма перекваліфікації та підвищення кваліфікації українців задля подолання структурного безробіття.

У цьому році видатки на програму перекваліфікації від Державної служби зайнятості заплановані у розмірі 330 млн грн. У 2024 році ваучерами скористалися понад 16 тисяч людей віком від 45 років, майже 5 тисяч внутрішньо переміщених осіб, 1300 людей з інвалідністю та майже 700 учасників бойових дій.

Зараз на ринку праці найзатребуваніші професії електромонтера, швачки, слюсаря-сантехніка та електрогазозварювальника.

Фото: Мінекономіки

Теги за темою
ООН Мінекономіки
Джерело матеріала
loader
loader