Будинок вчителя в Києві потрапив в список Всесвітнього фонду пам’яток
Будинок вчителя в Києві потрапив в список Всесвітнього фонду пам’яток

Будинок вчителя в Києві потрапив в список Всесвітнього фонду пам’яток

Будинок вчителя в Києві потрапив в список Всесвітнього фонду пам’яток

До програми цьогоріч включено 25 об'єктів.

Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF) оголосив список із 25 об’єктів, які увійшли до програми World Monuments Watch 2025, що зосереджується на збереженні культурної спадщини. Цьогорічний перелік об’єктів охоплює пам’ятки з усього світу, серед яких вперше представлено як земні, так і позаземні об’єкти.

До переліку цьогоріч потрапив Будинок учителя, який постраждав від ракетного обстрілу. У травні 2024 року  за фінансової підтримки Посольського фонду США, Світового фонду пам’яток та Посольства США відновлено купол будівлі.

"WMF підтримує зусилля з відновлення цього місця як національного символу стійкості та ідентичності під час конфлікту. Колишня законодавча резиденція нової незалежної України, ця національна ікона була серйозно пошкоджена ракетним вибухом у 2022 році, що підкреслює вплив війни на спадщину та силу збереження для процесу зцілення", — кажуть у WMF.

Влада Києва оголосила про реставрацію цього та інших знакових будівель, таких як садиби Терещенків і Мурашко.

Місяць - вперше внесений до списку як символ перших кроків людства за межі Землі. Потребує захисту через зростаючу активність досліджень і експериментів на його поверхні.

Інші об’єкти:

Історична міська тканина Гази (Палестина).
Історичні маяки штату Мен (США).
Узбережжя Суахілі (Африка).
Старе місто Антак’я (Туреччина).
Каплиця Сорбонни (Франція).

WMF планує провести оцінку потреб кожного об’єкта та розробити плани адвокації та збору коштів.

Вже залучено 2 мільйони доларів США на підтримку проєктів.

Будинок вчителя в Києві потрапив в список Всесвітнього фонду пам’яток - Фото 1

Програма підкреслює важливість охорони культурної спадщини у контексті сучасних викликів, включаючи військові конфлікти, кліматичні зміни та вплив людської діяльності.

Нагадаємо, під час 19-ї сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО включило українську писанку до списку надбань нематеріальної культурної спадщини.

Джерело матеріала
loader
loader