Найменший кіт у світі жив 300 тис. років тому на території Китаю, — археологи
Найменший кіт у світі жив 300 тис. років тому на території Китаю, — археологи

Найменший кіт у світі жив 300 тис. років тому на території Китаю, — археологи

Сучасний іржаво-плямистий кіт (Prionailurus rubiginosus) та рештки викопного Prionailurus kurteni / David Raju, Annales Zoologici Fennici

Китайські дослідники знайшли рештки представника котячих, який міг би поміститися на долоні. Найменший кіт у світі був виявлений глибоко в печері, де також жили й ранні люди.

Вчені описали тваринку як новий вид Prionailurus kurteni у дослідженні, опублікованому в журналі Annales Zoologici Fennici. Вимерлий кіт, який жив 300 тис. років тому, ймовірно є найменшим знайденим будь-коли.

Вид належить до роду леопардових кішок Prionailurus, представники якого досі живуть у Південній Азії. Більшість сучасних леопардових котів ближчі за розміром до домашніх кішок, середня довжина яких сягає 70 см, а вага — понад 2 кг. Знайдений Prionailurus kurteni важив близько 1 кг.

Найменшими з живих кішок є чорноногий кіт (Felis nigripes) та іржаво-плямистий кіт (Prionailurus rubiginosus), розміри яких 35-52 см. Ґрунтуючись на єдиній кістці щелепи, дослідники підрахували, що вимерлий котик був приблизно такого ж розміру або, можливо, менший. Скам’янілість виявили в археологічному «клондайку» — відомій печері Хуанлундун на сході Китаю.

Скам’янілі рештки предків леопардових котів зустрічаються рідко, оскільки ці тварини живуть у лісах, де їхні кістки руйнуються швидше — збереглося небагато доісторичних зразків. Але в захищеному середовищі печери вони збереглися та дали дослідникам унікальну можливість. Доісторичний котик, ймовірно, блукав печерою у пошуках щурів та мишей, які, можливо, харчувалися залишками їжі первісних людей.

Нахилений кут одного з зубів пов’язує кота зі спільним предком домашніх кішок та манулів. Відомо, що леопардові коти мають спільне минуле з цими видами, знахідка вперше свідчить про це. Рід леопардових котів поширений у південних та південно-східних лісах Азії, з п’ятьма сучасними видами.

Спецпроєкти

Джерело: LiveScience

Джерело матеріала
loader