Про це в коментарі Укрінформу повідомив голова робочої групи щодо відновлення роботи державних реєстрів ТСК Верховної Ради, народний депутат Ігор Фріс.
“Ключові війни тривають не в мережі, а з людьми. Коли є людина, мені досить важко сказати, що вона не повинна бути залучена при такому масштабному збої системи. В кожній конкретній ситуації буде якийсь злочинець, який здійснить всередині неправомірну дію, яка сприятиме тому, що буде організований доступ. Слідство зараз напрацьовує відповідні слідчі дії й розглядає питання можливого внутрішнього доступу до реєстрів. Тобто щодо того, хто міг створити подібний колапс системи”, - пояснив Фріс.
Парламентарій також наголосив, що ззовні достукатися до реєстрів проблематично.
“Ми кожного разу запрошуємо представників Мін’юсту на засідання робочої групи. Ключове питання: яким чином Верховна Рада може сприяти шляхом прийняття відповідних змін у нормативно-правові документи, щоб такої ситуації не відбулося у майбутньому. Наприклад, прийнято у першому читанні законопроєкт авторства Олександра Федієнка №11290, який якраз регламентує питання додаткових важелів цифрової безпеки. А Мін’юст є держателем відповідних державних реєстрів. Якраз в його компетенції - забезпечити роботу національних інформаційних систем”, - зазначив народний депутат.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт, що передбачає створення підрозділів з кіберзахисту в органах державної влади й побудови системи реагування на кібератаки в Україні.