У Росії до реєстру «іноагентів» внесли п'ятьох медійників. Серед них — українська журналістка, ведуча «Настоящего времени» Ірина Ромалійська
У Росії до реєстру «іноагентів» внесли п'ятьох медійників. Серед них — українська журналістка, ведуча «Настоящего времени» Ірина Ромалійська

У Росії до реєстру «іноагентів» внесли п'ятьох медійників. Серед них — українська журналістка, ведуча «Настоящего времени» Ірина Ромалійська

До переліку також потрапила журналістка «Голосу Америки» Ксенія Туркова, яка раніше працювала на українській радіостанції «Радио Вести» та у виданні hromadske.

Мін'юст Росії вніс п'ятьох журналістів до реєстру «іноземних агентів». Зокрема, такий статус в країні-агресорі присвоїли українській журналістці, ведучій каналу «Настоящее время» Ірині Ромалійській

У коментарі «Детектору медіа» журналістка розповіла, що причинами внесення до реєстру в Росії називають її співпрацю з організацією, яка визнана «іноагентом» та «небажаною» на території Росії, участь у створенні та розповсюдженні матеріалів цієї організації, поширення «недостовірних відомостей», спрямованих «на формування негативного образу Збройних сил РФ», та підтримку Збройних сил України.

«Розцінюю це як високу оцінку роботи телеканалу і себе особисто. Значить, все правильно ми робимо», — зазначила Ірина Ромалійська.

Зауважимо, що «іноземними агентами» в Росії можуть визнати російських чи іноземних юридичних осіб, а також  фізичних осіб незалежно від громадянства.

До реєстру також додали журналістку Ксенію Туркову, яка з 2017 року працює в російській службі «Голосу Америки». 

Раніше вона була ведучою на українській радіостанції «Радио Вести», а також виконавчою продюсеркою проєкту hromadske «Громадське російською». До свого переїзду в Україну у 2013 році журналістка працювала в багатьох російських медіа, зокрема була ведучою радіо «Эхо Москвы».

«Детектор медіа» звернувся до Ксенії по коментар з приводу внесення до російського реєстру «іноагентів» та очікує на її відповідь.

Окрім цього, у переліку «іноагентів» в Росії відтепер — журналісти російської служби BBC Андрій Козенко та Анастасія Лотарьова, журналіст «Эха Москвы» Антон Рубін, наукова співробітниця Берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії Олександра Прокопенко та волонтерська ініціатива «Ідіть лісом», яка створена для тих, хто хоче уникнути призову до армії та участі у війні проти України.

З того часу міністерство юстиції Росії внесло до списку «іноземних агентів» десятки ЗМІ та сотні фізичних осіб, зокрема «Голос Америки», проєкти «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода», телеканал «Настоящее Время», «Дождь», видання «Медуза», Bellingcat, журналістів Аркадія Бабченка, Христо Грозєва, Євгенія Кисельова та Матвія Ганапольського, публіциста Андрія Піонтковського, тощо.

  • Читайте також: Кремлю вдається ефективно впливати на суспільну думку в РФ за допомогою статусу «іноземного агента»

11 червня 2024 року Держдума РФ у першому читанні також прийняла законопроєкт, який дає право російському уряду визнавати «будь-яку» іноземну організацію «небажаною» та вводить кримінальне покарання за участь у «будь-яких» організаціях, класифікованих як «небажані».

18 червня Європейський суд з прав людини визнав, що Росія порушила Європейську конвенцію з прав людини, визначивши кілька іноземних організацій як «небажаних» та переслідуючи власних громадян за зв’язки з цими організаціями.

Раніше генпрокуратура Росії внесла до списку «небажаних організацій» видання Sota Media. Редакція заявила, що продовжить роботу в РФ, попри «небажаний» статус. Такий статус у Росії також мають німецький медіапроєкт Dekoder, український Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим», розслідувачі Conflict Intelligence Team, видання «Новая газета. Европа», видання «Медуза», корпорація «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» та інші.

Фото: Ірина Ромалійська/фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader