Тимчасовий супутник Землі має несподіване походження: звідки він прилетів
Тимчасовий супутник Землі має несподіване походження: звідки він прилетів

Тимчасовий супутник Землі має несподіване походження: звідки він прилетів

Учені з'ясували, звідки прибув астероїд 2024 PT5, який протягом кількох місяців був тимчасовим супутником нашої планети.

Час від часу у нашої планети з'являються додаткові природні супутники, які називають міні-Мунами. Це астероїди, які підлетіли близько до Землі і були захоплені її гравітацією. Таким чином ці космічні камені залишаються обертатися навколо Землі протягом декількох тижнів, місяців і навіть років. З вересня по листопад 2024 року у Землі був додатковий супутник у вигляді 10-метрового астероїда 2024 PT5. Автори дослідження, опублікованого на сервері препринтів arXiv, вважають, що цей космічний камінь колись був частиною Місяця, пише ScienceAlert.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Учені давно вивчають навколоземні астероїди, щоб зрозуміти їхнє походження. Це можна зробити за допомогою визначення зв'язку між їхніми поточними орбітами, властивостями і потенційними джерелами походження. Одним із таких джерел є головний пояс астероїдів, який розташований між орбітами Марса і Юпітера, але це не єдине місце, звідки до нас прилітають космічні камені. Дані про фізичні характеристики, склад і відбивну здатність астероїда можуть розповісти про те, звідки він нас насправді прибув.

Учені за допомогою наземних телескопів провели спостереження за астероїдом 2024 PT5 і на основі спектра світла, який він відбиває, змогли зробити висновок про його властивості. Спостереження показали, що це кам'янистий астероїд, багатий силікатними породами.

Вчені дійшли висновку, що тимчасовий супутник Землі був викинутий з Місяця внаслідок удару по його поверхні іншого астероїда
Фото: NASA

При цьому, як виявилося, його склад більше відповідає складу місячних порід і не відповідає жодному відомому типу астероїдів. Вчені дійшли висновку, що 2024 PT5 багатий на піроксен, що вказує на те, що джерело його походження є магматичним середовищем. Інші астероїди зазвичай багаті на олівін. Ґрунтуючись на цих даних і траєкторії руху, вчені дійшли висновку, що цей астероїд було викинуто з Місяця внаслідок удару по його поверхні іншого астероїда.

З огляду на те, що це вже другий випадок, коли було виявлено навколоземний астероїд, викинутий з Місяця, то вчені вважають, що може існувати ціла популяція таких космічних каменів, яку ще належить виявити.

Поки що вчені вважають, що 16 навколоземних астероїдів могли в минулому бути частиною Місяця, але, найімовірніше, їх набагато більше.

Як уже писав Фокус, мегаракета Ілона Маска Starship вибухнула під час випробувального польоту. Сьомий за рахунком випробувальний політ найпотужнішої ракети у світі, створеної компанією SpaceX Ілона Маска, пройшов не зовсім успішно, хоча не все так погано.

Також Фокус писав про те, що нове дослідження показує, що вода у Всесвіті у великій кількості з'явилася вже за кілька сотень мільйонів років після Великого вибуху і цьому сприяли найперші зірки.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader
loader