Не варто применшувати значення імітаційних шахедів - експерт
Не варто применшувати значення імітаційних шахедів - експерт

Не варто применшувати значення імітаційних шахедів - експерт

Росіяни змінили тактику застосування ударних дронів, і тепер вони летять нижче, аби більше напружити українську систему ППО.

Адже чим нижче висота, тим складніше виявляти об'єкти. Втім, нині напрацьовуються нові засоби щодо ураження «Шахедів» на низьких висотах.

Як передає Укрінформ, про це розповів в ефірі Українського радіо голова ГО «Аеророзвідка» Ярослав Гончар.

За його словами, удари росіян — це завжди комплексні операції, а тому просто, щоб відвертати увагу, ворог їх не запускає. Після відволікання відбувається наступний етап — або напад іншими засобами ураження, або відтягнення українських ресурсів від напрямків, які можуть стати ціллю для удару.

«Зазвичай «Шахеди» використовуються в автоматичному режимі, тобто місія запрограмована, і по заздалегідь заданому маршруту вони пролітають, незалежно від того, яке цільове навантаження мають, чи то ударний безпілотник, чи фальшива ціль-обманка. Проте були випадки, коли фіксували наявність засобів, які дають можливість здійснювати управління під час місії. Але це швидше були виключення. Переважно ці дрони виконують місії в автономному режимі», - розповів експерт.

За його словами, відволікання ППО безпілотниками - це серйозна загроза, що призводить до розпорошення ресурсу. Крім того, після відволікання зазвичай відбувається наступний етап - або напад іншими засобами ураження, або відтягування наших ресурсів від напрямків, які ворог для себе запланував для своїх дій.

Водночас Гончар відзначив, що наразі українська сторона досить якісно опанувала протидію російським безпілотникам, які ведуть розвідку і спостереження. І зараз активно працюють над тим, щоб здійснювати таку ж саму протидію і щодо ударних безпілотників, які мають більшу швидкість і дію ураження. «Робота в цьому напрямку активно ведеться, і я знаю про те, що певні успіхи вже досягаються», - додав експерт.

Він також зауважив, що ризики від застосування дронів на низькій висоті полягають в тому, що безпілотникможе втаранитися в якийсь об'єкт, наприклад, висотний будинок. І чим нижче летить «Шахед», тим складніше засобам радіопеленгу виявляти такі об'єкти.

Ярослав Гончар також відзначив, що в Україні успішно розвиваються проєкти з удосконалення систем РЕБ для глушіння дронів та галузь роботизованих технологій.

Як повідомляв Укрінформ, уповноважений Президента з питань санкційної політики Владислав Власюк заявив у коментарі кореспондентці Укрінформу, що будь-який засіб ураження РФ не обходиться без іноземних компонентів.

Фото: Getty Images

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader