Розмови новообраного президента Трампа про захоплення або придбання Гренландії привертають увагу до двопартійних переговорів про необхідність посилення безпеки навколо арктичного острова і зміцнення оборони в регіоні.
Республіканська партія розглядає прагнення Трампа до Гренландії як переговорний майданчик для посилення безпеки в Арктиці, пов'язане з його стратегією протистояння Китаю. Трамп також обговорював повернення Панамського каналу, де Китай контролює два з п'яти портів.
Демократи погоджуються з тим, що є можливість посилити безпеку в Гренландії й на крайній півночі, навіть якщо вони не схвалюють припущення Трампа про те, що він може використати військову силу для захоплення острова, де проживає близько 55 тисяч людей, зазначає Бред Дресс, репортер з питань оборони в газеті The Hill.
"Ця частина світу набуватиме дедалі більшого значення", — сказав конгресмен Джо Кортні, маючи на увазі Гренландію.
Арктика стає все більш суперечливою, оскільки зміна клімату призводить до танення льодовикових покривів й відкриває нові морські шляхи. Китай, який називає себе приарктичною державою, і Росія, яка вважається арктичною державою разом зі США, нарощують активність, щоб конкурувати в регіоні з американськими й силами НАТО.
"Минулого літа Пентагон, який має Офіс арктичної й глобальної стійкості, оприлюднив свою останню арктичну стратегію, яка значною мірою зосереджена на покращенні співпраці з північними союзниками, посиленні тренувань і прискоренні інвестицій в комунікацію і розвідку. Експерти стверджують, що, попри зобов'язання, ресурси в Арктику так і не були вкладені", — пише репортер.
Трой Буффард, директор Центру арктичної безпеки і стійкості при Університеті Аляски в Фербенксі, разом з іншими дослідниками підготував у листопаді звіт, в якому йдеться про те, що Гренландія хоче мати більший вплив на зовнішню політику й оборону, навіть якщо вона не стане незалежною негайно.
У доповіді пояснюється, що розширюються можливості для збільшення американських інвестицій на противагу історично сильним китайським інвестиціям.
Нагадаємо, що Politico пояснило, чому можливе вторгнення Трампа до Гренландії буде "найкоротшою війною у світі". Гренландія не має оборонного потенціалу. Головним захисником Гренландії від нападу є США.