Тонкоклювий кроншнеп - перший вид птахів, який вважається вимерлим у сучасному світі
Тонкоклювий кроншнеп - перший вид птахів, який вважається вимерлим у сучасному світі

Тонкоклювий кроншнеп - перший вид птахів, який вважається вимерлим у сучасному світі

Тонкоклювий кроншнеп - перший вид птахів, який вважається вимерлим у сучасному світі

Чисельність більшості видів птахів різко скорочується через наслідки людської діяльності.

Тонкодзьобий кроншнеп - перший вид птахів у сучасному світі, який вважається вимерлим на європейському материку. Про це оголосив Союз охорони природи та біорізноманіття (Nabu) у Нижній Саксонії ФРН Це перший вид птахів на європейському материку, визнаний вимерлим у сучасну епоху.

Про це повідомило видання Zeit.

«Доля тонкодзьобового кроншнепа повинна змусити всіх нас переглянути цінність нашого природного середовища і зробити все можливе для захисту видів, що залишилися», - сказав Мартін Рюммлер, експерт зі збереження птахів. На думку природоохоронної організації, основними причинами зникнення євразійської завирушки є знищення прибережних водно-болотних угідь, інтенсивне використання та осушення боліт і заболочених територій.
Причиною вимирання вважається зміна клімату, розорювання земель та інші види діяльності людини.

«Руйнування незайманих екосистем на шляхах міграції цього виду наголошує на важливості міжнародного співробітництва у справі охорони природи», - заявили в Nabu. Втрата цього виду показує, що зникнення видів відбувається просто у нас на очах, сказав Хольгер Бушманн, регіональний голова Nabu в Нижній Саксонії.

Чисельність більшості видів куликів різко скорочується через наслідки людської діяльності, наприклад, зміни клімату та знищення берегової лінії, відсутність місць для розмноження та міграції. З проблемами зіткнулися навіть колись звичайні види. Не дивно, що наприкінці жовтня минулого року Міжнародний союз охорони природи підвищив природоохоронні статуси цілої низки видів куликів.

Чисельність більшості видів куликів різко скорочується через наслідки людської діяльності, наприклад, зміни клімату і знищення берегової лінії, відсутність місць для розмноження і міграції. З проблемами зіткнулися навіть колись звичайні види. Не дивно, що наприкінці жовтня минулого року Міжнародний союз охорони природи підвищив природоохоронні статуси цілої низки видів куликів.

З кінця XX століття тонкодзьобий кроншнеп вважається видом, що перебуває під загрозою зникнення. Останній офіційно зафіксований раз птаха бачили в Марокко 1995 року. Кілька років тому ймовірність зникнення птаха становила 96%, тоді як вимерлим вид може вважатися, якщо ця цифра дорівнює 90%.

Нагадаємо, шведські вчені заявили про те, що люди відповідальні за загибель трьох чвертей видів нелітаючих птахів. За їхніми словами, на даний момент на Землі могло мешкати 226 подібних видів, що майже в чотири рази більше, ніж насправді.

Птахи, що не літають, були доволі поширені протягом усієї кайнозойської ери. Але з появою людей їхнє становище змінилося. Люди не тільки полювали на птахів, а й завозили в місця їхнього проживання кішок, щурів та інші інвазивні види.

Під час нового дослідження вчені склали список усіх видів, які вимерли в період з пізнього плейстоцену (126 тисяч років тому) до наших днів, і окремо відзначили тих, хто розучився літати. Разом з тим, вчені не враховували причини смерті птахів, вони взяли за аксіому, що в переважній більшості випадків були винні люди.

Загалом автори нарахували 581 вимерлий вид птахів із 85 родин, що становить лише близько 5% від загального розмаїття класу (понад десять тисяч видів). 166 видів (29%) не вміли літати або робили це погано - для порівняння, сьогодні на Землі живе 60 видів птахів, які не літають.

Джерело матеріала
loader
loader