Вчені розкрили новий метод прискорення росту та сили м’язів
Вчені розкрили новий метод прискорення росту та сили м’язів

Вчені розкрили новий метод прискорення росту та сили м’язів

Новий мета-аналіз показує, що поєднання електричної стимуляції м’язів із силовими тренуваннями призводить до збільшення сили та м’язової маси. Якщо нарощування сили та м’язової маси є частиною ваших новорічних обіцянок, ви можете подумати про те, щоб додати новий елемент до свого режиму тренувань.

Нейром’язова електрична стимуляція (NMES), також відома як електрична стимуляція м’язів, використовує електричні струми для ініціювання м’язових скорочень. За словами Судіпа Баджпеї, доктора філософії, професора кафедри кінезіології Техаського університету в Ель-Пасо, ці пристрої для стимуляції зручні та широко доступні. Однак він часто задавався питанням: «Чи можуть ці стимулятори принести якісь переваги, якщо їх використовувати під час тренувань із силою? Що говорить дослідження?»

Останні дослідження пропонують багатообіцяючі відповіді. Новий мета-аналіз, опублікований в European Journal of Applied Physiology, показав, що поєднання NMES із силовими тренуваннями призводить до більшого приросту м’язової маси та сили порівняно з силовими тренуваннями.

Баджпейі та його команда провели мета-аналіз, який охопив понад дюжину досліджень із використанням NMES, і переглянули їх результати.

Комплексний підхід до дослідження

«Мета-аналіз надає більш вичерпні докази щодо досліджень, які вивчають те саме питання дослідження», — пояснив Баджпейі. «Цей підхід дозволяє нам вийти за межі окремих досліджень і зробити більш обґрунтовані висновки, що ґрунтуються на доказах».

Співавторами дослідження є Габріель Нарваес, нещодавно закінчив магістратуру з кінезіології, і Джеху Н. Апафло, докторант із міждисциплінарних наук про здоров’я. Команда спеціально проаналізувала дослідження, які поєднували NMES з силовими тренуваннями. Аналіз був зосереджений на дослідженнях, де учасники виконували традиційні вправи з опором, такі як жим лежачи або присідання, використовуючи пристрої NMES. Саме тоді ви робите від восьми до 12 повторень однієї вправи з обтяженнями, відпочиваєте та повторюєте, сказав Баджпейі.

Читайте також -  Танення шельфового льоду в Антарктиді загрожує світовому рівню моря

Дослідження порівнювали результати учасників, які використовували електростимулятори під час тренувань, з тими, хто виконував вправи без електростимуляції. М’язову масу та силу учасників оцінювали на початку та в кінці кожного дослідження. Періоди навчання для учасників становили від двох до 16 тижнів, причому більша тривалість давала кращі результати.

«За нормальних умов мозок активує м’язи, посилаючи сигнали через нервову систему», — сказав Баджпейі. «NMES імітує цей процес, доставляючи зовнішні електричні струми до нервів, змушуючи м’язи скорочуватися, без участі мозку. Подумайте про це так, ніби ваші м’язи мимоволі скорочуються».

Широкі переваги NMES для здоров’я

Баджпейі є директором лабораторії дослідження метаболічного харчування та фізичних вправ (MiNER) в UTEP, де його команда вивчає, як NMES або інші втручання можуть покращити фізичне та метаболічне здоров’я. За фінансування Національного інституту діабету, захворювань органів травлення та нирок, що є частиною Національного інституту здоров’я, Bajpeyi зараз досліджує, як NMES може допомогти регулювати рівень глюкози в крові та зменшити ризик діабету 2 типу.

«Вправи — це ліки, але не всі можуть або хочуть займатися традиційними вправами», — сказав він. «NMES має великий потенціал для покращення метаболічного здоров’я шляхом нарощування м’язової маси, що може допомогти організму ефективніше переробляти глюкозу в крові».

Баджпейі сказав, що результати його дослідження NMES будуть готові.

Джерело матеріала
loader