Військовослужбовці, які самовільно залишили військову частину на термін до трьох днів, можуть уникнути кримінальної відповідальності. Про це повідомила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.
Тепер, якщо військовий повернеться до частини протягом трьох днів після самовільного залишення, кримінальне провадження щодо нього може не порушуватися.
"Військовий повертається на службу у свою частину, якщо повернеться, звісно. Якщо ж строк перевищує три дні, то це вже кримінальна відповідальність, і покарання досить суворе," – уточнила Сапьян.
Що відбувається після повернення?
- Якщо військовий повернувся у межах трьох днів, його не карають, а поновлюють на службі.
- Військовослужбовець має звернутися до ДБР або Військової служби правопорядку для реєстрації.
- Йому надають можливість продовжити службу в одній із 17 доступних бригад.
- Після повернення всі пільги та виплати поновлюються.
У разі перевищення терміну самовільної відсутності кримінальне провадження обов’язково відкривають. Такі дії кваліфікують як серйозне порушення, що передбачає суворе покарання.
Рішення дає змогу військовим, які тимчасово залишили службу через непередбачувані обставини або емоційний стан, повернутися без страху кримінального переслідування.
Раніше ми розповідали, що ви можете навіть не здогадуватися, що у розшуку: з яких причин українців "записують" у злісні ухилянти
Також, мобілізують прямо з аудиторій: хто піде до ТЦК замість навчання