ISW проаналізував нову угоду між Росією та Іраном
ISW проаналізував нову угоду між Росією та Іраном

ISW проаналізував нову угоду між Росією та Іраном

Аналітики проаналізували нову угоду про стратегічне партнерство між Росією та Іраном.

Як передає "Хвиля", про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном, укладена 17 січня, включає військово-технічне співробітництво, тому можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні.

За словами аналітиків, угода між Москвою та Тегераном охоплює питання посилення оборонного співробітництва, обміну розвідувальними даними, використання ядерної енергії, транспортної підтримки та розвитку Міжнародного транспортного коридору "Північ – Південь" (INSTC).

Крім того, документ містить положення про те, що жодна з двох країн не дозволить третім сторонам використовувати свою територію з метою загрози безпеці іншої сторони, включаючи інші економічні та соціальні сфери партнерства.

Аналітики також зазначили, що угода, зокрема, передбачає невизначене розвиток "військово-технічного співробітництва" між двома країнами. Це може включати:

  • масштабний експорт Іраном вітчизняних безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні,
  • допомогу Ірану у виробництві цього типу дронів,
  • а також можливі зусилля щодо розширення використання та виробництва "Шахедів" у РФ.

У ISW звернули увагу на те, що двостороння угода може стати основою для створення Росією центрів заправки літаків і військово-морської присутності в Ірані. Крім того, Москва може використовувати іранську територію для підтримки своїх операцій у Північній Африці та на Близькому Сході. За словами аналітиків, Росія також може використовувати угоду для встановлення більш постійної військової присутності в Ірані в довгостроковій перспективі, проте Тегеран може не захотіти йти на такі кроки через можливість подальших західних санкцій та відповідних дій.

Експерти вважають, що Росія може використовувати посилені економічні та транспортні зв'язки з Іраном для подальшого ухилення від західних санкцій та пом'якшення економічних проблем від їхнього впливу – широку стратегію, яку РФ розробила з багатьма міжнародними партнерами.

В ISW також звернули увагу на відсутність в угоді положення про взаємну оборону, що вказує на те, що Росії, ймовірно, не вистачає сил для підтримки значних операцій за межами України і що вона надає пріоритет своїм потребам у людських ресурсах через договір про взаємну оборону з КНДР.

"Росія, ймовірно, не має військового та оборонно-промислового потенціалу для підтримки будь-яких значних військових операцій, крім війни в Україні, особливо враховуючи, що Росія продовжує зазнавати значних втрат особового складу і, як повідомляється, намагається виробляти та відновлювати достатню кількість бронетехніки для заміни знищених машин", – додали аналітики.

Нагадаємо, Байден розповів, як відговорив Путіна від ядерного удару по Україні.

Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader
loader