Японські вчені виявили новий надпровідник з ознаками некласичної надпровідності
Японські вчені виявили новий надпровідник з ознаками некласичної надпровідності

Японські вчені виявили новий надпровідник з ознаками некласичної надпровідності

Вчені з Токійського столичного університету відкрили новий надпровідний матеріал, поєднавши залізо, нікель і цирконій для створення нових з'єднань цирконідів перехідних металів, повідомляє 24 Канал з посиланням на Eurekalert.

Хоча окремо цирконіди заліза і нікелю не проявляють надпровідних властивостей, створені дослідниками сполуки демонструють фазову діаграму куполоподібної форми, яка є характерною для некласичної надпровідності, що робить ці матеріали перспективними для подальших досліджень.

Надпровідність
Нові сполуки проявляють властивості надпровідності / Фото Tokyo Metropolitan University

Проблема надпровідності

Традиційна теорія надпровідності Бардіна-Купера-Шріффера (BCS) поки що не дозволяє створити високотемпературні надпровідники, здатні працювати при кімнатній температурі. Наразі пошуки спрямовані на створення матеріалів, що можуть працювати хоча б при температурах рідкого азоту (-196 ℃), що вже стало б значним проривом у науці.

Некласична надпровідність розглядається як один зі шляхів досягнення цієї мети. Наприклад, відкриті у 2008 році залізовмісні надпровідники продемонстрували багатообіцяючі результати.

Вчені все частіше схиляються до думки, що високотемпературна надпровідність виникає за механізмом, який відрізняється від традиційної BCS-теорії. Наявність магнітного впорядкування у таких сполуках свідчить про їхній потенціал у сфері некласичної надпровідності.

Нові можливості для науки

Японські науковці досягли значного успіху у цьому напрямі. Вперше було доведено, що полікристалічний сплав заліза, нікелю та цирконію проявляє надпровідні властивості.

Використовуючи метод дугового плавлення, дослідники комбінували ці елементи у різних пропорціях, отримуючи сплав із кристалічною структурою, характерною для тетрагональних цирконідів перехідних металів – перспективного класу надпровідних матеріалів. Розміри кристалічної решітки змінювалися залежно від співвідношення компонентів, що посилювало або послаблювало надпровідні властивості.

Цікаво, що відкриття зроблене в рамках студентської роботи в Токійському столичному університеті, але воно вже стимулює глобальну наукову спільноту до нового розуміння механізмів некласичної надпровідності та розробки передових матеріалів для наступного покоління надпровідних пристроїв.

Теги за темою
дослідження Техно
Джерело матеріала
loader