Пообіцяти – не означає виконати: що зроблено з обіцяного Трампом на першій інавгурації
Пообіцяти – не означає виконати: що зроблено з обіцяного Трампом на першій інавгурації

Пообіцяти – не означає виконати: що зроблено з обіцяного Трампом на першій інавгурації

Один із головних атрибутів інавгурації президента США – його промова, яку розглядають як декларацію принципів та намірів нової адміністрації. Для Дональда Трампа заявити про свої грандіозні плани – першу промову він вимовляв 20 січня 2017 року.

Коротко про - про те, наскільки обіцянки Трампа в першу каденцію відповідали надалі його діям.

Велич Америки по-трампівськи

Насамперед, Трамп пообіцяв відродити колишню велич США – навіть складам його виборчої компанії звучав - "Зробимо Америку знову великою".

Проте, вийшло швидше навпаки – Трамп почав впроваджувати на зовнішньополітичному напрямі політику ізоляціонізму та відмови США від багатьох своїх зон впливу у світі – Європі, Азії, Африці. Пересварився з усіма своїми союзниками, насамперед із Євросоюзом. Де-факто віддав низку країн під неофіційний контроль Росії та Китаю.

Так, наприклад, військові США пішли з Сирії, а американську базу в 2019 році при Трампі відразу зайняли росіяни.

2020 року Дональд Трамп висловився за повне повернення додому американського військового контингенту в Афганістані. Після чого до влади в цій країні прийшов рух Талібан, з яким дружні стосунки встановила Росія.

Тероризм у світі залишився

В інавгураційній промові у 2017 році Дональд Трамп пообіцяв знищити міжнародний тероризм. Знову ж таки, обіцянки виконано не на всі сто. Так, ІДІЛ у Сирії та прилеглих країнах був розгромлений, але це заслуга не лише США, а й коаліції інших країн. Але залишився Іран, який підтримує багато терористичних організацій, таких як ХАМАС, Хезболла, єменські хусити, через які знову загострилася ситуація на Близькому Сході.

В економіці Китай обійшов Америку

Тоді ж президент США Дональд Трамп обіцяв не нав'язувати американський спосіб життя іншим країнам. "Ми не прагнемо нав'язувати наш спосіб життя нікому. Нехай він краще буде прикладом для інших. Ми світитимемо тим, хто піде за нами", - сказав Трамп. При цьому він обіцяв керувати Сполученими Штатами, ґрунтуючись виключно на інтересах країни.

Обіцянка ні про що, тому що американці і раніше не нав'язували свій спосіб життя нікому насильно. Скоріше інші країни просто прагнули наслідувати Америку.

Дональд Трамп також пообіцяв повернути в країну вітчизняних виробників, які перенесли своє виробництво до інших країн, насамперед до Китаю. «Багато десятиріч ми витрачали трильйони доларів за кордон у той час, коли інфраструктура Америки розпадалася на частини. Ми збагачували інші країни, але один за одним закривалися заводи. Ми повернемо наших людей на вірний шлях. Купуй американське та наймай на роботу американців», - сказав тоді він.

Виконав? Теж ні. На кінець президентства Трампа, за даними Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Центрального розвідувального управління (ЦРУ), китайська економіка перевершила за розміром американську приблизно на п'ятнадцять відсотків, якщо виходити з так званого паритету купівельної спроможності. Ну нічого, не вийшло, то пообіцяємо ще раз.

Гойдалка безробіття при Трампі

45-й президент США у своїй промові також пообіцяв "повернути американцям роботу та відновити країну руками американців та працею американців". Експерти визнають, що спочатку за Трампа рівень безробіття в США досяг рекордно низького рівня в 3,5%. Але потім, під час пандемії коронавірусу безробіття виявилося колосально високим, близько 15% у квітні 2020 року. Проте експерти вважають, що ні в зниженні безробіття до 3,5%, ні в його зростанні до 15%, ні в подальшому зниженні до поточних 8% у першому наближенні немає суттєвого внеску чи вини адміністрації Трампа.

Дональд Трамп у січні 1917 року пообіцяв «захистити свої кордони від руйнівного впливу інших країн, які виробляють наші товари, крадуть наші компанії та знищують наші робочі місця. Цей захист призведе до процвітання та могутності».

Натомість, президентство Трампа запам'ятається торговельними війнами. Заявленою метою було зниження дефіциту торговельного балансу. Чи змінилося щось при Трампі? Ні. Торгова війна була скоріше політичним маневром. Під час передвиборної кампанії Трамп обіцяв її розпочати — і він свою обіцянку дотримав. Те, що виборці за цю обіцянку проголосували, говорить про те, що вони погано розуміють, як улаштована світова торгівля.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader