В Bloomberg з'ясували, що насправді допоможе посадити Путіна за стіл переговорів
В Bloomberg з'ясували, що насправді допоможе посадити Путіна за стіл переговорів

В Bloomberg з'ясували, що насправді допоможе посадити Путіна за стіл переговорів

В Bloomberg з'ясували, що насправді допоможе посадити Путіна за стіл переговорів

Послаблення санкцій не посадить Путіна за стіл переговорів, лише усвідомлення того, що він не зможе перемогти, змусить його до цього.

Чим швидше Дональд Трамп захоче припинити бойові дії в Україні, тим більше йому потрібно буде спочатку зміцнити позиції України, щоб переконати Владіміра Путіна, що він може програти. І навпаки, чим менш відданим справі захисту України буде Трамп, тим менше у Путіна буде стимулів вести переговори чи йти на компроміс.

На практиці це означає, що Україна зможе продовжувати завдавати Росії дуже високих витрат, зупинити її просування на місцях, а Путін знатиме, що вона матиме підтримку, щоб продовжувати діяти так довго, як це буде потрібно. Якщо Трамп хоче, щоб справа рухалася швидко, загроза має бути набагато гострішою, вважає колумніст Bloomberg Opinion Марк Чемпіон.

Є певні ознаки того, що зовнішньополітична команда нової адміністрації зрозуміла це, оскільки вони почали переносити очікування щодо термінів укладення будь-якої мирної угоди з 24 годин після інавгурації Трампана 100 днів або більше. Але поки що єдині повідомлення про конкретний підхід свідчать про те, що вони сподіваються, що послаблення нафтових санкцій може спонукати Путіна до чесної гри.

"Зустріч з Путіним або пропозиція зняти санкції не є безглуздими кроками, зовсім ні. Але самі по собі вони були б такими, як побачив Трамп під час зустрічі з диктатором Північної Кореї Кім Чен Ином на саміті в Сінгапурі під час свого першого президентського терміну. Як і Кім, Путін просто поклав би будь-які поступки в кишеню як безкоштовні подарунки й пішов би далі", — зазначає колумніст.

Щоб бути корисним у відносинах з Кремлем, будь-який пряник повинен супроводжуватися батогом — і, враховуючи величезні інвестиції Путіна у його вторгнення в Україну, він повинен бути значними. Найкращим варіантом було б відновлення взаємодії між українською робочою силою і західною зброєю, яка існувала до минулого року, додає Чемпіон.

Крім того, колумніст переконаний, що наявність більшої кількості добре екіпірованих солдатів для зміцнення оборонних ліній України й повернення ініціативи на полі бою буде критично важливою для того, щоб переконати Путіна піти на переговори про справжнє врегулювання.

Нагадаємо, що у Bloomberg назвали вимоги Путіна на можливих переговорах з Трампом. Мінімальні вимоги Росії — це нейтральна Україна, припинення подальшого розширення НАТО на пострадянські країни й суворі обмеження на чисельність української армії, стверджує політичний аналітик Павєл Данілін, який співпрацює з Кремлем.

Трамп після інавгурації обіцяє зміни у внутрішній політиці США, а також новий підхід до світових конфліктів. Як це вплине на Україну? — Читайте у статті Олега Шамшура "Трамп готує "шок і трепет". Якою ціною він може закінчити війну в Україні?".

 

Джерело матеріала
loader
loader