Решетилова назвала дві основні проблеми, на які скаржаться військові
Решетилова назвала дві основні проблеми, на які скаржаться військові

Решетилова назвала дві основні проблеми, на які скаржаться військові

Уповноважена з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольга Решетилова відзвітувала за перші 20 днів перебування на посаді.

За інформацією Решетилової, за цей період до неї надійшло 3876 звернень. Рекордсмени по кількості звернень - це ненаправлення на ВЛК і лікування та проблема переміщення між підрозділами.

"Щодо першого. Забігаючи наперед, скажу, що так, я знаю, що деякі військовослужбовці зловживають можливістю проходження ВЛК, що командири в умовах катастрофічного дефіциту особового складу не можуть собі дозволити відправляти на лікування за найменшої скарги. Але. Серед звернень, які отримала я, - ненаправлення на лікування після поранень, на термінові і планові операції, наслідки важких контузій, панічні атаки і гострі постравматичні розлади тощо. Не складно зрозуміти, що в такому стані ефективність виконання бойових завдань низька, а рівень смертності серед військовослужбовців у зв’язку із захворюваннями буде рости. Крім того, у випадку нелікованого психічного розладу військовослужбовець може становити небезпеку чи то для себе самого, чи то для побратимів", - зазначила уповноважена.

Решетилова наголосила, що не виконувати рекомендації медиків, навіть власного підрозділу - дуже часто є позицією командира. Жодного індивідуального підходу і розгляду. Військовослужбовці місяцями страждають від хвороб і зрештою дуже часто просто йдуть в СЗЧ, щоб отримати медичну допомогу.

Щодо переведення між військовими частинами уповноважена повідомила, що дуже часто командири не виконують наказ про переведення або спеціально переводять військовослужбовців всупереч їхній волі на інші посади, що ускладнює виконання наказу.

"Вчора мені один офіцер прямим текстом сказав: "Ми не дозволимо красти у нас людей". Але військовослужбовці - не товар. Вони йдуть служити туди, де відчувають повагу до себе. Тож укомплектованість підрозділу - це найперший показник лідерських якостей командира", - підкреслила Решетилова.

Уповноважена повідомила, що Центральне управління захисту прав військовослужбовців Міністерства оборони готує комплексну перевірку інформації про низьку виконавську дисципліну командирів щодо виконання наказів (по особовому складу) Головнокомандувача ЗСУ, а також наказів та розпоряджень (по особовому складу) начальника Генерального штабу ЗСУ.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader