В умовах воєнного стану мобілізація в Україні триває, і призвати можуть усіх військовозобов’язаних, незалежно від того, є вони родичами чи ні.
Закон не обмежує кількість людей, яких можуть мобілізувати з однієї сім’ї, тож служити можуть і чоловік, і дружина, і навіть повнолітні діти, пишуть Факти.
Однак є певні винятки. Якщо член родини загинув або зник безвісти внаслідок бойових дій, його близьких (чоловіка, дружину, дітей, батьків, рідних братів і сестер) не можуть мобілізувати. Також звільняються від призову ті, хто має неповнолітню дитину та чоловіка або дружину, які вже проходять службу.
Крім того, закон передбачає категорії осіб, які не підлягають мобілізації:
- вагітні жінки або матері дітей до 3 років;
- батьки, які самостійно виховують дитину до 18 років;
- багатодітні батьки (троє і більше дітей);
- особи, які доглядають за важкохворими родичами;
- опікуни дітей-сиріт або дітей з інвалідністю.
ТЦК виконують свою роботу, забезпечуючи оборону країни. Якби росія не розпочала війну, мобілізації б не було взагалі. Українська армія готує військових перед відправкою на фронт, тоді як росіяни кидають солдатів у бій без підготовки.
На окупованих територіях росіяни насильно мобілізують українців, а відмова там означає смерть. Якщо ми не будемо захищати свою землю, ворог захопить її, а нас змусить воювати проти інших. Це вже було в історії - 100 років тому Україна розпустила армію після Першої світової війни, і росіяни відповіли Голодомором.
Україна веде війну не з путіним, а з росіянами, які ненавидять нас і підтримують геноцид. Тому головне завдання – знищити ворога та захистити своє майбутнє. Наші військові віддають життя за мирних громадян, тому кожен повинен допомагати - донатами, волонтерством чи підтримкою знайомих, які воюють.
Зараз ми боремося за свободу, і лише єдність допоможе перемогти.
Раніше ми повідомляли, добровольці не зможуть виграти війну: військовий пояснив, чому без мобілізації не обійтися.
Боєць "Азову" розкритикував українців за недостатню мобілізацію - детальніше на Знай.ua.