TikTok чекає від Дональда Трампа виконавчого наказу, який надасть соцмережі більше часу, щоб укласти угоду, яка дозволить їй працювати у США.
Трамп заявляв, що хоче укласти угоду,у якій Штати володітимуть 50% компанії. Наразі, пише Reuters, Китай дав зрозуміти, що відкритий для угоди з продажу.
Сервіс коротких відео, яким користуються 170 мільйонів американців, припинив роботу для користувачів США в суботу, за кілька годин до того, як у неділю набув чинності закон, згідно з яким китайський власник соцмережі ByteDance повинен продати його з міркувань національної безпеки. Американські чиновники заявили, що через ByteDance існує ризик зловживання даними американців.
TikTok відновив доступ у неділю та подякував Трампу за те, що він надав компанії та її діловим партнерам запевнення, що вони не зіткнуться зі значними штрафами через роботу додатку. Наразі TikTok все ще працює у США, однак недоступний для завантаження у магазинах додатків Apple та Google.
«Відверто кажучи, у нас немає вибору. Ми повинні його зберегти», — сказав Трамп на мітингу в неділю перед своєю інавгурацією, додавши, що США шукатимуть спільне підприємство для відновлення програми, якою користуються половина американців.
Генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу відвідав інавгурацію, а також службу в єпископальній церкві Св. Іоанна у Вашингтоні з Трампом у понеділок. До нього приєдналися кілька керівників Big Tech, включаючи засновника Amazon.com Джеффа Безоса, гендиректора Meta Марка Цукерберга і генерального директора Google Сундара Пічаї.
Компанія також виступила спонсором інавгураційної вечірки для консервативної молоді в неділю.
Раніше Трамп заявив, що видасть виконавчий наказ про відстрочку заборони TikTok одразу після того, як вступить на посаду.
Це оголошення було зроблено, коли Китай вперше заявив, що готовий до угоди.
Відповідаючи на запитання про відновлення програми та бажання Трампа укласти угоду, міністерство закордонних справ Китаю на брифінгу у понеділок заявило, що компанії повинні «незалежно приймати рішення» щодо своїх операцій і угод.
«TikTok працює в США багато років і його дуже люблять американські користувачі. Ми сподіваємося, що США зможуть щиро прислухатися до голосу розуму та забезпечити відкрите, справедливе та недискримінаційне бізнес-середовище для компаній, які там працюють», — сказав речник міністерства Мао Нін.
Ще у серпні 2020 року Трамп підписав указ, який давав ByteDance 90 днів на продаж TikTok, однак потім дозволив угоду, яка передбачає партнерство, а не відчуження.
Ілон Маск, головний донор і найближчий радник Трампа, заявив у неділю, що хоче, щоб будь-які переговори щодо TikTok використовувалися для отримання поступок у Китаї для американських соціальних мереж, зокрема його платформи X, раніше відомої як Twitter.
«Я довгий час був проти заборони TikTok, тому що це суперечить свободі слова. Тим не менш, поточна ситуація, коли TikTok дозволено працювати в Америці, але X заборонено працювати в Китаї, є незбалансованою. Це потрібно змінити», – написав Маск на X.
Bloomberg повідомляло, що Китайські урядовці розглядають можливість передачі контролю над американським підрозділом TikTok мільярдеру Ілону Маску.