Як відомо, особливістю популярного продукту є начинка з фісташки та хрусткого тіста катаїфі. Що вирішила Німеччина, й чи дійсно в країні можуть заборонити "дубайський шоколад", розповідає 24 Канал з посиланням на DPA.
Німецький суд виніс рішення щодо "дубайського шоколаду"
Зокрема, нещодавно шоколадні цукерки "Alyan Dubai Handmade Chocolate", що продається німецькою мережею дисконтних магазинів Aldi Süd, привернули до себе значну увагу з моменту дебюту на полицях магазинів.
Окружний суд Кельну наклав тимчасову заборону на продаж цих цукерок – річ у тім, що насправді цукерки виготовляються в Туреччині.
Попри те, що солодощі, відомі як "дубайський шоколад", стали дуже популярними в Німеччині, суд постановив, що під цією назвою можуть продаватися тільки ті продукти, які дійсно вироблені в самому Дубаї,
– йдеться у дописі DPA в X.
Відтепер позначення "дубайський" може застосовуватися лише до шоколаду, виробленого в Дубаї. Або до того, який має будь-який інший географічний зв'язок з ОАЕ.
Що цьому передувало
Позов до суду подав Андреас Вілмерс, імпортер, відомий тим, який у Німеччині продає справжній "дубайський шоколад" під торговою маркою Fex.
На Aldi Süd може бути накладено штраф у разі повторення порушень. Однак, представники продуктової мережі не надали жодних коментарів з цього приводу, оскільки рішення ще не набуло чинності. Компанія також залишає за собою можливість подати апеляцію.
Крім того, у грудні Андреас Вілмерс подав аналогічні скарги проти різних торгівельних мереж, включаючи Lidl, а також виробника Lindt. Наразі остаточні рішення у цих справах ще не прийняті. Lindt стверджує, що термін "дубайський шоколад" слід тлумачити як загальний опис шоколадних виробів з фісташковою начинкою, а не як конкретне географічне позначення.
Федеральна асоціація німецької кондитерської промисловості висловила свою позицію, що шоколад з цією назвою може вироблятися в різних місцях. При цьому остаточне рішення залишається за судом.