Захід недооцінив креативність Кремля? Як олігархи Путіна обходять санкції Заходу
Захід недооцінив креативність Кремля? Як олігархи Путіна обходять санкції Заходу

Захід недооцінив креативність Кремля? Як олігархи Путіна обходять санкції Заходу

Євросоюз загруз у своїх законодавчих нормах про відсоток акцій і вплив на компанії

Російські олігархи зменшили свої частки в підконтрольних їм підприємствах, щоб формально мати менш як 50% акцій, але при цьому підтримувати російський ВПК. Це нівелює наслідки від персональних санкцій, запроваджених Заходом проти бізнесменів із оточення президента Володимира Путіна.

Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк. Він також назвав країни, де росіянам допомагають обходити санкції.

Більш про це читайте у публікації: "Три рішення обмежать здатність Путіна воювати, — уповноважений президента з питань санкцій".

— У Євросоюзі та США є норма, якщо у тебе 50% акцій і більше, то ти впливаєш на підприємство, — каже експерт із санкцій. — Якщо менше, то не впливаєш. Але Захід недооцінює креативність росіян в питаннях обходу санкцій. Поки наші колеги тільки починають розуміти, що ця проблема існує, західні бізнесмени постачають свою продукцію на російські порохові заводи, і в них все нормально. Це така проблема, яка демонструє більшу інертність західної системи ухвалення і дотримання санкцій, порівняно зі швидкістю, з якою росіяни їх обходять і виходять з-під санкцій.

Владислав Власюк пояснив, що Україна консультується із західними партнерами, що можна зробити в цій ситуації. Однак визнає, що проблема законодавчої норми у 50% частки існує.

Говорячи про те, які країни, окрім Індії, Китаю та Туреччини, допомагають Росії обходити санкції, він зауважив, що дуже залежить, в чому і як. Однак твердження "країна допомагає" він вважає некоректним.

— Я б перефразував: на території яких країн відбувається найбільше умовних обходів санкцій? В Туреччині є прогрес за попередній рік після наших візитів, після візитів американців. Там суттєво переглянули свою мотивацію впливати на той бізнес, який співпрацює з Росією, — каже уповноважений президента. — Так само з ОАЕ — зустрічі з європейськими делегаціями, американською, нашою. Якщо брати деякі сфери, особливо вільні економічні зони, то в цілому ситуація сильно покращилась в плані небажання співпрацювати з Росією, особливо в обході санкцій.

Однак у Центральній Азії через країни, які мютьє спільний кордон з Росією, "точно щось продовжує їхати", каже експерт.

— У них більша залежність від Путіна і менша спроможність протидіяти. Інтенсифікація обходу фінансових санкцій чи обмежень за рахунок криптовалюти – це так само Центральна Азія, особливо Узбекистан. Вони активно використовують банки та криптовалютні обмінники, — додав Владислав Власюк.

Нагадаємо, раніше він назвав "Телеграфу" топ-3 обмеження, які вдарять по економіці Росії.

Теги за темою
Росія Китай Туреччина Індія
Джерело матеріала
loader
loader