Про це повідомляє Delfi, передає Укрінформ.
Критичною інфраструктурою є розташовані в Латвії об'єкти, системи або їх частини, які є суттєвими для реалізації важливих суспільних функцій, а також охорони здоров'я, гарантування безпеки, економічного чи соціального добробуту людей.
«З метою зміцнення захисту важливої для безпеки Латвійської держави та суспільства критичної інфраструктури поправки передбачають, що власник критичної інфраструктури, справжній вигодонабувач або правовий власник має бути лояльним до Латвії та її Конституції, при цьому йому забороняється надавати підтримку, зокрема інформаційну, особам чи державам, які загрожують територіальній неподільності, суверенітету та незалежності або конституційному ладу демократичних держав», - йдеться у повідомленні.
Крім того, поправки передбачають, що Росія чи Білорусь, її громадяни чи юридичні особи, зареєстровані в цих країнах, не можуть стати власником, керуючим чи кінцевим бенефіціаром критичної інфраструктури або особливо значущої у європейському масштабі інфраструктури.
Також пропоновані зміни передбачають, що громадянам Білорусі чи Росії буде заборонено обіймати посади у структурах управління такої інфраструктури або надавати послуги в особливо значущій критичній інфраструктурі в європейському масштабі, якщо це включає доступ до інформації або технологічного обладнання, важливого для функціонування критичної інфраструктури.
Поправки передбачають, що громадяни РФ або РБ зможуть виконувати роботу в критичній інфраструктурі або європейській критичній інфраструктурі лише як виняток на підставі окремого дозволу органу державної безпеки.
Поправки має розглянути уряд, після чого їх повинен ухвалити Сейм.
Як повідомляв Укрінформ, у Латвії заморозили активи 147 осіб, які потрапили під санкції, запроваджені проти РФ та Білорусі.
Фото: Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images