Окупани позбавляють незаконно ув’язненого журналіста Владислава Єсипенка можливості отримати умовно-дострокове звільнення
Окупани позбавляють незаконно ув’язненого журналіста Владислава Єсипенка можливості отримати умовно-дострокове звільнення

Окупани позбавляють незаконно ув’язненого журналіста Владислава Єсипенка можливості отримати умовно-дострокове звільнення

Адміністрація колонії окупованої Керчі штучно створює умови, за яких український політв’язень постійно отримує догани за нібито порушення внутрішніх правил установи.

Окупанти перешкоджають спробам політв’язня, журналіста «Крим. Реалії» (проєкт «Радіо Свободи») Владислава Єсипенка звернутися із заявою про право на умовно-дострокове звільнення (УДЗ). Про це виданню QIRIM.News розповіла його дружина Катерина Єсипенко.

За її словами, таке право Владислав, незаконно засуджений росіянами на 5 років колонії, отримав згідно з російським законодавством. Воно передбачає, що заяву на УДЗ може подавати людина, засуджена за дрібні злочини та злочини середньої тяжкості, термін позбавлення волі за які не перевищує п'ять років, якщо вона відбула не менше однієї третини терміну увʼязнення.

Український журналіст перебуває за ґратами вже 4 роки із 5 призначених йому кримським «судом», тому має всі підстави вийти на волю за умовно-достроковим звільненням.

Однак адміністрація колонії окупованої Керчі за нібито порушення Єсипенком внутрішніх правил установи додає до його особової справи різні догани. Українському політв’язню штучно створюють умови, за яких він нібито порушив внутрішні правила колонії: не зняв головний убір, вітаючись з інспектором, запізнився на ранкову перевірку тощо.

«Маючи такі догани, арештант на кілька місяців втрачає право звертатися із заявою на УДЗ. І так повторюється по колу», — пояснила Катерина Єсипенко.

6 квітня 2021 рокуЄсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці. Також про тортури та знущання ФСБ Єсипенко розповів у своїх листах з неволі, які публікувало «Крим.Реалії».

ФСБ звинуватила журналіста в незаконному виготовленні боєприпасів — у «вийманні зі схованки компонентів вибухового пристрою». Російські силовики інкримінували Єсипенку намір забрати з таємного сховища гранату нібито за наказом Служби зовнішньої розвідки України.

16 лютого 2022 року окупаційна «влада» Криму засудила Єсипенка до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафув розмірі 110 тис. руб. (понад 41 тис. грн).

З вимогою звільнити журналіста виступили МЗС України, низка правозахисних українських організацій, «Репортери без кордонів», Держдеп США та президент «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» (RFE/RL) Джеймі Флай.

Правозахисники впевнені, що справжньою причиною переслідування Владислава Єсипенка є його журналістська діяльність як фрилансера «Крим.Реалії» — проєкту «Радіо Свобода», який висвітлює порушення прав людини російською окупаційною владою в Криму.

  • Читайте також:Владислав Єсипенко. «Твої ручки у своїх руках». Історія журналіста, якого Росія засудила до шести років колонії

Фото: «Радіо Свобода» 

Читайте також
У колоніях Росії відбувають покарання 177 політв’язнів з Криму, — правозахисники
Правозахисники ідентифікували понад 260 осіб, причетних до переслідувань жителів Криму
Європарламент ухвалив резолюцію щодо звільнення кримських політв’язнів
Від початку окупації Криму зафіксували 104 насильницьких зникнень людей
Політув’язнену громадянську журналістку Ірину Данилович етапують з Криму до Краснодару
Катерина Єсипенко: Мій чоловік сидить у в’язниці тому і тільки тому, що він журналіст
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
Крим окупація Журналісти
Джерело матеріала
loader