Путін плюнув у Трампа: чому Росії буде "весело"
Путін плюнув у Трампа: чому Росії буде "весело"

Путін плюнув у Трампа: чому Росії буде "весело"

Після перших розмов із Путіним Трамп може вимагати від російських еліт прибрати цього психа, а вже потім про щось домовлятися.

Прихід Трампа до влади в США не буде катастрофою для України. І це вже підтверджується конкретними подіями. Зверніть увагу, щойно Трамп виграв вибори, раптово осмілів Байден – ввів санкції проти російської нафтовій галузі, до чого раніше у нього чомусь не доходили руки. Так, США влупили по Газпромбанку, а потім і по "тіньовому флоту" РФ. У Росії через ці дії США вже стоїть писк, оскільки санкціями вдарили не тільки по флоту, а й по страхових компаніях, які страхували судна. Тепер лавочка прикрита, і російські судна не впустять у жоден порт. Як результат, стали зупинятися російські танкери, тому що постало питання про страхове покриття. А писк у Росії стоїть через те, що закривається прокачування нафти з Арктики, оскільки не ясно, на чому тепер її перевозити.

Усе це лише початок великих пригод росіян.

Головне протиріччя Трампа і Росії полягає в тому, що РФ хоче продавати на зовнішніх ринках більше своїх нафти і газу, а Трамп – більше американських нафти і газу. У Трампа є "наполеонівські плани" – взагалі викинути Росію з Європи, щоб європейські країни забезпечувалися або союзниками США, або іншими перевіреними країнами. Трамп хоче, щоб такі самі довгострокові контракти, як були у Європи з Росією, тепер з'явилися у компаній США.

Наступний удар по Росії було завдано припиненням транзиту її газу через Україну, внаслідок чого РФ втратить великі гроші. До речі, відразу після цього почалися скорочення в центральному апараті Газпрому. І тепер росіяни дуже переживають, що Україна припинить ще й експорт нафти через "Дружбу" (теж на преміальний ринок). Адже що б там не говорили про китайців та індусів, вони дуже викручують руки Росії: там не така велика маржа, але РФ намагається заробляти на обсягах.

Тож події розвиваються навіть швидше, ніж очікувалося. Був упевнений, що "тіньовим флотом" Трамп займеться в першому кварталі цього року, вже коли вступить на посаду президента, але виявилося, що все це сталося раніше – цим зайнявся Байден. І тепер, якщо Путін пищатиме і вимагатиме зняття санкцій, Трамп скаже: "Так їх же не я вводив, а мій попередник". Крім того, у нього є можливість взагалі викинути росіян з нафтового ринку і забезпечити власний прибуток.

Крім того, Трамп не відмовляється від своїх намірів збити ціну на нафту. Третина нещодавньої пресконференції Трампа була присвячена тому, як він буритиме нафту, як американцям стане добре, оскільки ціни на енергоносії впадуть і "душ стане приймати дешевше".

Трамп у своїх начебто неоднозначних виступах згадував Гренландію, Панаму і Канаду, але всіх їх об'єднує одне – Китай. Китай вліз у Латинську Америку і в західну півкулю через Канаду. Претензії Трампа до Канади пов'язані з тим, що вона експортує нафту в США, от він і тролить Канаду, пропонуючи їй стати 51-м штатом, тому що Штати, мовляв, утримують Канаду. Трамп жирно натякає Канаді, що нафту потрібно експортувати в Європу, а США канадська нафта не потрібна. Також претензії Трампа до Канади пов'язані з обороною: канадці не виділяють на оборону навіть 2% ВВП.

Історія з Гренландією теж зрозуміла: це – Росія і Китай, арктичний шлях. Очевидно, що Трамп нічого завойовувати не збирається. Найімовірніше, з Гренландією буде так: вона оголосить незалежність, а потім буде підписана широка угода зі США, і, можливо, їй буде надано статус інкорпорованої території, який є, наприклад, у Пуерто-Ріко. Це знову Арктика, де в росіян і китайців суттєва перевага щодо підводних човнів, криголамів і всього, що з цим пов'язано.

Що стосується Панами, то вона взагалі під контролем Китаю. Панамський канал – це стратегічний канал, який контролюється Китаєм. Це просто морок для американців, тому що вони там флот перекидають з Атлантичного океану на Тихий. А тут вийде, що з одного боку каналу китайський порт, з іншого – теж китайський порт. Вся інфраструктура, мобільний зв'язок і решта фінансується Китаєм.

Подібні експресивні заяви Трампа – це попередження цим країнам і сигнал їм про те, що США хочуть бачити від них конкретні кроки, спрямовані на те, щоб прибрати Китай зі своєї території. Якщо таких кроків не буде, США почнуть розмовляти з ними "по-поганому".

Інший підтекст тролінгу Трампом Канади, Гренландії тощо адресований Росії: якщо РФ хоче повністю ліквідувати міжнародне право й установити право сили, то добре, але й США тоді почнуть грати за такими ж правилами. Війна так війна, без правил так без правил. Я думаю, багато хто в Москві і Пекіні здригнувся, коли зрозумів, що може бути.

Тому все йде ще швидше, ніж я припускав, особливо активно взялися США за нафту. Це дуже суттєвий удар по Росії, тому що саме нафтова галузь тримає її на плаву (плюс торгівля добривами).

Крім того, активність проявляє й Україна. Зверніть увагу, наскільки почастішали удари по території Росії. Ми накопичили дрони і почали мочити. Так, наприклад, удари почалися вже по нафтоперекачувальних станціях у Татарстані, Тамбовській і Брянській областях. Стало прилітати і по заводах. Для росіян починаються веселощі.

Далі – Росію викинули з Сирії, і це дуже важливо. Росіяни завжди шантажували американців тим, що, якщо Штати почнуть тиснути на РФ, Росія почне "мочити" Ізраїль і розв'яже війну на Близькому Сході. Тепер РФ із Сирії викинули – і все, у Москви інструментів немає, їй нема чим погрожувати.

Усі ці процеси для Росії набувають лавиноподібного характеру, тому вона нервує і намагається блефувати, розповідаючи про те, що сильна, як ніколи.

От днями росіяни підписали угоду з Іраном – чудово, треба привітати їх із цим, адже це просто плювок у Трампа. США за Трампа будуть або бомбити Іран, або щось інше з ним робити – судячи з усього, рішення вже дозріло. Трамп взагалі без сентиментів ставився до Ірану. Саме він дав наказ знищити генерала Сулеймані, коли був президентом, причому відкрито. І зараз тиск буде лише наростати.

Крім того, Путін відкрито плюнув у Трампа, коли сказав, що Росія не приймає пропозицію про зупинку на лінії розмежування. РФ продовжує гнути свою лінію про те, що Україна повинна піти з території Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонських областей і визнати їх російськими. Росіяни хочуть, щоб американці визнали ці регіони російськими, а також щоб Україна відмовилася від НАТО, провела демілітаризацію тощо.

У концепції, яку просуває Трамп, Україна і Польща мають бути потужним мілітаризованим бар'єром, який не дасть змоги Німеччині будувати континентальний союз із Росією і Китаєм, що робила Меркель зі Шредером.

Також гарний дзвіночок – приїзд до Києва британського прем'єра Кіра Стармера і підписання 100-річної угоди між Україною та Британією. Це дуже хороший знак. Тому що угода передбачає і розміщення баз на території України. Ба більше, там ідеться про безпеку Чорного, Азовського та Балтійського морів (згадування Балтійського моря є визнанням того, що Україна – донор безпеки для тих регіонів).

Загалом, ніхто кидати Україну не збирається. Принаймні, військова допомога США на рівні Байдена точно буде. А от фінансову допомогу Штати, найімовірніше, скоротять, переклавши її на Європу. Трамп уже заявив про те, що європейці мають виділяти на оборону 5% своїх ВВП. Це означатиме, що Європа, зокрема, платить за війну в Україні, закуповує американську зброю і утримує українську армію після війни (тому що гарантом безпеки Європи зараз є українська армія).

Плюс Трамп просуває історію з миротворцями, що фактично означатиме введення контингенту НАТО на територію України. Це теж посилення позицій на випадок, якщо Україна не контролюватиме всю свою територію: миротворці будуть тут перебувати, і на них поширюватиметься 5 ст. Статуту НАТО. Виходить, що Україна не в НАТО, але певні гарантії Альянс нам надає.

З огляду на те, як розвиваються події, я вважаю, що все більше і більше зростає ймовірність того, що Україна поверне кордони 1991 року. Припускаю, що Путін, дуже високоймовірно, буде страшно бикувати проти Трампа. І тоді США десь влуплять, як вони будуть думати, легенько, але в Росії посиплеться дуже голосно, і ми побачимо повторення асадівського сценарію. Режим Путіна просто почне тікати.

Трамп після перших розмов із Путіним узагалі може вимагати від російських еліт прибрати цього психа, а вже потім буде розмовляти. Якщо еліти приберуть Путіна під будь-яким соусом, це одразу викличе вибух на Кавказі, тому що Кадиров розуміє, що його грохнуть першим. Усі російські силовики до цього готові.

Крім того, в Росії погіршується ситуація в економіці. Та й ми додаємо. Ось, наприклад, Енгельс довбанули зі стратегічними бомбардувальниками, і, як бачите, щось вони перестали літати. Зверніть увагу на статистику. Тому що це паливо, його стратегічні запаси. Тому процеси йдуть дуже швидко.

Подивіться, яка позиція у Трампа щодо Путіна. Трамп зустрічався з Путіним кілька разів, коли був президентом. Хіба це завадило йому зупинити будівництво Північного потоку, влупити по "вагнерах" у Сирії, вдарити по Ірану, ганяти стратегічні бомбардувальники над територією України, коли Росія концентрувала перші війська в Криму? Коли Трамп каже, що він "розуміє Путіна", це не означає, що він піде йому на поступки.

Тому я вважаю, що все розвивається в правильному для нас напрямку.

Тарас Загородній, політичний та економічний експерт, спеціально для Главреда

Хто такий Тарас Загородній

Тарас Загородній – політтехнолог і експерт. Понад двадцять років займається політичним консалтингом, брав участь у виборчих кампаніях як політтехнолог, веде блоги в українських ЗМІ. Також його запрошують на політичні ток-шоу як експерта.

Джерело матеріала
loader
loader