Потрапляв у корупційні скандали, а дочка та дружина мали громадянство РФ - що відомо про головного психіатра ЗСУ
Потрапляв у корупційні скандали, а дочка та дружина мали громадянство РФ - що відомо про головного психіатра ЗСУ

Потрапляв у корупційні скандали, а дочка та дружина мали громадянство РФ - що відомо про головного психіатра ЗСУ

Служба безпеки України викрила та затримала головного психіатра Збройних сил України, який за період повномасштабного вторгнення незаконноотримав понад 1 мільйон доларів США. У відомстві прізвища фігуранта не називають, проте відомо, що йдеться про Олега Друзя, пише "УП".

Олег Друзь є заступником голови Центральної ВЛК. Саме він розв'язує питання про придатність військових до проходження служби. Олег Друзь - професор кафедри медичної психології, доктор медичних наук, професор. Він ж заслуженим лікарем України, підполковник медичної служби, начальник клініки психіатрії Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь”. В 2004 році захистив кандидатську, а в 2013-му - докторську дисертацію. Автор понад 200 наукових праць.

Однак попри такий солідний послужний список, Друзь не раз був фігурантом гучних корупційних скандалів. Так, ще навесні 2017 року начальника Клініки психіатрії військового госпіталю та головного психіатра Міноборони спіймали на хабарі. За даними столичної прокуратури, щоб допомогти ухилитися від служби, він вимагав 52 тис. грн. Однак тоді справа головного психіатра Міноборони нікуди не пішла. Через кілька місяців її закрили через "відсутність складу злочину".

Проте вже восени того ж року полковник потрапив до чергового скандалу. На засіданні комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Друзь заявив, що 93% учасників АТО є "потенційною загрозою для суспільства". Це стало мемом, шеврони про "93%" можна купити і досі.

- Як свідчить міжнародний досвід, учасники бойових дій після повернення до мирного життя можуть стати загрозою як для власних сімей, так і для всього суспільства. За статистикою, 93% з них потребують кваліфікованої підтримки і допомоги внаслідок дії бойових стрес-факторів. Розлади бійців характеризуються високим рівнем конфліктності, підвищеної агресією, низькою працездатністю, загостренням та розвитком хронічних захворювань, алкоголізмом, наркоманією, асоціальною поведінкою, підвищенням рівня суїцидів, скороченням тривалості життя, – казав тоді посадовець.

Слова полковника бійці АТО сприйняли буквально й навіть запустили флешмоб "Я - один із 93%". Згодом тодішній міністр оборони Степан Полторак відсторонив Друзя з посади. Але відсторонений полковник, попри рішення міністра оборони, продовжив виконувати обов'язки начальника Клініки психіатрії та далі ходив на роботу. Окрім того, згідно з декларацією посадовця за 2016 рік, дружина та дочка Друзя мали громадянство Російської Федерації.

  • 21 січня СБУ викрила головного психіатра ЗСУ, який за час війни незаконно набув активів на понад 1 млн доларів США. Майно було оформлене на родичів і сторонніх осіб, аби уникнути декларування. Під час обшуків вилучено 152 тис. доларів США та 34 тис. євро.
  • 17 січня народному депутату Віктору Бондарю оголосили підозру в заволодінні коштами Укрзалізниці під час закупівлі кабельно-провідникової продукції. Бондаря назвали співкерівником організованої групи, викритої на заволодінні коштами.
Теги за темою
Збройні сили України СБУ Корупція
Джерело матеріала
loader