Економіка Китаю зможе протистояти тиску адміністрації Трампа - експерт
Економіка Китаю зможе протистояти тиску адміністрації Трампа - експерт

Економіка Китаю зможе протистояти тиску адміністрації Трампа - експерт

Економіка Китаю має достатній запас міцності та загалом готова до ймовірного другого витка торгового протистояння зі Сполученими Штатами на чолі з президентом Дональдом Трампом, проте торгова війна завдасть шкоди обом країнам.

Таке переконання під час панельної дискусії у рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі висловив заступник директора Китайського центру міжнародних економічних обмінів і колишній віцепрезидент центробанку Китаю Чжу Мінь, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми не можемо сказати, хто виграє, а хто програє від тарифної чи торгової війни між двома найбільшими економіками світу. Китай все ще має позитивне сальдо торгівлі зі Сполученими Штатами в розмірі 320 мільярдів доларів, а це означає, що попереду багато роботи для усунення цього дисбалансу», - сказав Чжу.

Водночас, за його словами, нове торгове протистояння однаковою мірою завдасть шкоди економікам обох країн і негативно вплине на їх зовнішню торгівлю та ринки капіталу, змушуючи компанії і корпорації переносити виробничі потужності і з Китаю, і зі США в більш безпечні юрисдикції.

«Підвищення американською стороною мит на китайський імпорт не призвело до зростання показників зовнішньої торгівлі Сполучених Штатів, тому що вигоду отримують інші країни Азії, Мексика тощо, куди компанії переносять виробництво. Проте частка китайських товарів в імпорті США за останні сім років скоротилася з 21% до 15%», - зазначив експерт.

Він також вказав на проблеми китайського й американського ринків капіталу внаслідок торгової війни між двома країнами.

«Якщо ми порівняємо нинішні дані з показниками 2018 року, коли перша адміністрація Трампа почала підвищувати мита на імпорт із КНР, китайський фондовий ринок впав на 28% через зменшення довіри та невизначеність. Однак якщо подивитись на американський ринок капіталу, то він із того часу також зазнав втрат», - підкреслив Чжу.

Водночас, на його переконання, сьогодні китайська економіка має достатній рівень стійкості, щоб витримати жорсткі кроки нової адміністрації Трампа.

«Якщо подивитись на останні дані, то за вісім років економіка Китаю залишається сильною, експорт стабільний, а річне економічне зростання зберігається на запланованому урядом рівні 5%. Тобто Китаю вдалося пройти всі негаразди і турбулентність першого президентства Трампа», - сказав експерт.

За його словами, впродовж останнього року, ще до президентських виборів у США, уряд Китаю успішно реалізував низку заходів і політик для стимулювання економічної активності в країні, що дозволило стабілізувати економіку, відновити довіру бізнесу та підтримати фондовий ринок і стало свого роду підготовкою перед поверненням Трампа.

«Останнім часом китайським урядом багато робилось для стимулювання внутрішнього споживання, підвищення технологічного рівня виробництва, конкурентоспроможності місцевої продукції та стійкості національної економіки незалежно від того, що відбувається за межами Китаю. Завдяки цьому вдасться зберегти економічну стабільність і вижити в умовах імовірної нової торгової війни», - підсумував китайський аналітик.

Як повідомляв Укрінформ, віцепрем’єр-міністр КНР Дін Сюесян у виступі на Всесвітньому економічному форумі у Давосі заявив, що Китай не прагне профіциту торгового балансу в зовнішній торгівлі, а навпаки, намагається поставляти на зовнішні ринки більш конкурентоспроможні якісні товари та послуги для збалансованої торгівлі зі своїми іноземними партнерами.

Фото: World Economic Forum

Теги за темою
США Китай Дональд Трамп Економіка
Джерело матеріала
loader