Керівника Центру страткому оберуть через «розмови між колегами», — Точицький
Керівника Центру страткому оберуть через «розмови між колегами», — Точицький

Керівника Центру страткому оберуть через «розмови між колегами», — Точицький

Міністр культури та стратегічних комунікацій повідомив, що відкритий конкурс на посаду очільника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проводити не обов’язково, і бажаючих не дуже багато

Перше засідання щодо кандидата на посаду Керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки вже відбулося, а друге має поставити крапку у цьому питанні.

Про це повідомив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький у проєкті «Карп'як на Суспільному».

Він зазначив, що відкритий конкурс на цю посаду проводитися не буде: «Через відбір ми прийдемо до тієї особи, яка буде комфортною не лише для міністерства, для виконання функцій Центру, а й також для колег у галузі інформації та практичні комунікації. Назвемо це так, це буде розмова між колегами. Конкурси, відповідно до чинного законодавства, не є обов'язковими. Вже існує дискусія, тож ми прийдемо до спільного знаменника. Перше засідання уже відбулось, я думаю, що друге засідання поставить крапку із конкурсантами. До речі, є ще питання бажаючих. Це так здається, що всі хочуть стратегічно комунікувати, однак лише поза межами державної інституції. Це питання самої державної служби — не всі хочуть йти на ті зарплати, які у нас зараз є. А також питання відповідальності та режиму роботи. Державний службовець — це 24/7, особливо в умовах війни».

Окрім того, Микола Точицький пояснив, навіщо взагалі з Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зробили державну структуру. За його словами, раніше Центр був організацією, яка працювала під патронатом МКСК. Однак те, що це не була державна установа, створювало певні проблеми, зокрема в обміні важливої грифованої інформації.

«Ми не можемо поширювати цю інформацію для колег, які не є державними службовцями. Є питання державної таємниці та координації між міністерствами та відомствами, які мають свої інституції, пов'язані з боротьбою з дезінформацією. Виникало запитання: "А які повноваження у цієї інституції?"», каже міністр.

Він додав, що Центр працюватиме зі збереженням напрацювань і практик, а також людей, які там працювали. На його думку, ця організація мала стати давно мала стати державною.

6 грудня 2024 року Міністерство культури та стратегічних комунікацій України видало наказ про перейменування державної установи «Науковий центр розвитку туризму» на державну установу «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки». Її керівником призначили Сергія Бикова.

Биков у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що ці кроки потрібні для інституціалізації наявного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Оскільки під час воєнного стану заборонено створювати нові державні установи, було прийняте рішення перейменувати вже існуючу, але не працюючу установу. Загальне керівництво Центром здійснює Ігор Соловей, частина команди Центру була оформлена як підрозділ Укрінформу. 

Після призначення Бикова на посаду в. о. керівника держпідприємства і зустрічі заступника міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції Андрія Наджоса з керівником Центру страткому Ігорем Солов’єм стало відомо, що МКСК запропонувало всім членам команди Центру перейти до новоствореної структури. Це відбудеться після нового року, розповів у коментарі «ДМ» Ігор Соловей. 

Також 7 грудня стало відомо, що МКСК оголосило про проведення відкритого конкурсу для визначення нового керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки після завершення процедури перереєстрації установи.

Призначення Сергія Бикова керівником Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки викликало критику з боку медіаспільноти, оскільки він співпрацював як політтехнолог з різними політичними партіями, зокрема, просував так званий мирний план Віктора Медведчука. Детальніше про його роботу читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Сам Биков назвав це скоординованою атакою та заперечував роботу на зрадника, мовляв, його несправедливо оббріхують. Але 7 грудня 2024 року міністр культури та стратегічних комунікацій повідомив: Бикова звільнено, що підтвердив і сам Биков у коментарі «Детектору медіа».

8 грудня 2024 року члени Медіаруху, громадські організації, які працюють у сфері медіа та комунікацій, а також представники медійної, комунікаційної і експертної спільнот закликали керівництво МКСК до виважених, прозорих і відповідальних рішень, а також відкритого професійного діалогу у процесі реорганізації Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Скріншот: «Суспільне»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader