НІБУЛОН інвестував $1 млн у створення цифрових двійників елеваторів
НІБУЛОН інвестував $1 млн у створення цифрових двійників елеваторів

НІБУЛОН інвестував $1 млн у створення цифрових двійників елеваторів

ТОВ СП «НІБУЛОН» у 2023-2024 роках інвестував у автоматизацію $967 тис., більшу частину цієї суми — у проєкт цифрових двійників.

Про це розповів ІТ-директор компанії Микола Рясько виданню Forbes Ukraine.

«Ми створили цифровий двійник елеватора, де відображена кожна операція», — розповів він. У ІТ-команді компанії «НІБУЛОН» 60 людей, але для створення цифрових двійників залучили компанію IT-Enterprise. Тепер агрохолдинг може контролювати процес від поля до відвантаження замовнику в реальному часі, пояснює засновник IT-Enterprise Олег Щербатенко.

«Плануємо окупити цей проєкт за 12 місяців», — говорить він.

Всього «НІБУЛОН» інвестував у ІТ у попередні два роки $1,6 млн.

Зазначається, що цифровий двійник — це віртуальна копія виробництва, яка оновлюється в реальному часі на основі даних з сенсорів та інших джерел. Цифрові клони елеваторів «НІБУЛОН» розроблені на базі ERP-системи IT-Enterprise та інтегровані з іншими бізнес-процесами компанії: логістикою, трейдингом і фінансовим обліком. За допомогою цієї системи компанія може точно розрахувати собівартість кожної партії зерна в обігу.

Цифровий двійник дозволяє агрохолдингу заощадити на кожному виробничому процесі: від логістики до зберігання. 

У межах проєкту «НІБУЛОН» створив мобільний застосунок для контрагентів, окремий мобільний застосунок для співробітників, а також чат-бот для постачальників, які в онлайн-режимі отримують необхідні документи, а компанія бачить, скільки машин прямує до елеваторів. Це дозволяє зекономити час розвантаження та уникнути черги. Крім того, результати лабораторних досліджень зерна автоматично надходять у систему.

«Так партнери можуть на кожному етапі відслідковувати, де знаходиться їхнє зерно чи автомобіль», — говорить Рясько.

На двійниках компанія не збирається зупинятись. Цьогоріч «НІБУЛОН» планує впровадити ШІ в основні виробничі напрями діяльності: елеватори, агро та логістику.

У роботі елеваторів ШІ буде аналізувати стан авто, наявну в ньому вагу та загалом процес відвантаження за допомогою аналізу фото та відео. Крім того, на ШІ планують покласти додатковий аналіз лабораторних досліджень. У агронапрямі компанія планує використовувати ШІ для прогнозування агрооперацій, покращення врожайності та аналізу руху техніки. Суму інвестицій у впровадження ШІ компанія не розголошує.


Для довідки: до війни компанія «НІБУЛОН» обробляла 82 тис. га землі, володіла і управляла мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві. «НІБУЛОН» експортувала переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу. Крім того, компанія мала широку лінійку флоту (річковий, морський і змішаний).

Джерело матеріала