У територіальних водах Британії зафіксували російський корабель-шпигун – фото
У територіальних водах Британії зафіксували російський корабель-шпигун – фото

У територіальних водах Британії зафіксували російський корабель-шпигун – фото

Кораблі (Фото: Міноборони Британії)

Кораблі Королівського військово-морського флоту Великої Британії вийшли у море для спостереження за російським кораблем-шпигуном, який увійшов у британські води днями. Про це повідомив міністр оборони Британії Джон Гілі під час виступу в Палаті громад, його слова наводить Sky News.

За його словами, корабель "Янтар" зараз перебуває в Північному морі, пройшовши через британські води.

"Дозвольте мені пояснити, що це російський розвідувальний корабель, який використовується для збору розвідданих і картографування критичної підводної інфраструктури Великої Британії", – додав міністр.

Для спостереження за кораблем-шпигуном було направлено два судна.

""Янтар" увійшов у виключну економічну зону Великобританії приблизно в 45 милях [понад 70 км] від британського узбережжя в понеділок", – сказав Гілі.

Протягом останніх двох днів Королівський військово-морський флот розгорнув кораблі HMS Somerset і HMS Tyne для щохвилинного моніторингу судна в британських водах, наголосив міністр.

Він попередив, що багато варіантів, які він хотів би мати для утримання під контролем іноземних суден у водах Британії, просто "недоступні" згідно з міжнародним правом.

"Ми захищаємо більш люто, ніж будь-яка інша нація у світі, свободу судноплавства в наших морях, і кораблі всіх держав можуть плавати через наші територіальні води, вони мають право мирного проходу", – заявив Гілі.

  • 25 грудня 2024 року вийшов з ладу естонсько-фінський морський кабель Estlink 2. Його ремонт може тривати до літа наступного року.
  • 26 грудня фінська влада затримала нафтовий танкер Eagle S, що є частиною тіньового флоту Росії, за підозрою в пошкодженні підводного електричного кабелю з Естонією Estlink 2.
  • 27 грудня повідомлялось, що ЄС збирається посилити санкції проти російського тіньового флоту у відповідь на пошкодження електричних і телекомунікаційних кабелів.
  • НАТО пообіцяло посилити присутність у Балтійському морі після інциденту з пошкодженням підводних кабелів.
Читайте також
Після пошкодження кабелів НАТО запустило місію на Балтиці для захисту підводної інфраструктури
Теги за темою
Великобританія
Джерело матеріала
loader
loader