70% опитаних українців не хотіли б виїжджати до іншої країни після повного відкриття кордонів, — опитування
70% опитаних українців не хотіли б виїжджати до іншої країни після повного відкриття кордонів, — опитування

70% опитаних українців не хотіли б виїжджати до іншої країни після повного відкриття кордонів, — опитування

Водночас про бажання виїхати сказали 20,7% респондентів.

70% українців не хотіли б виїжджати до іншої країни на постійне місце проживання у разі відкриття кордону для всіх категорій населення. Про це свідчать результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, яке провели з 29 листопада по 14 грудня 2024 року.

Про бажання виїхати сказали 20,7% респондентів, а ще 9,3% опитаних не визначилися з відповіддю.

Частка чоловіків, які хотіли б виїхати до іншої країни на постійне місце проживання у разі відкриття кордонів, серед респондентів становить 25%, а жінок — 17%. 

Про бажання виїхати за кордон найчастіше повідомляли респонденти віком від 18 до 29 років (33%). Серед респондентів віком від 30 до 39 виїхати за кордон бажало б 27%, серед респондентів 40-49 років — 23%, 50-59 років — 16%, а серед респондентів, яким за 60 років — 9%.

Для тих, хто хотів би виїхати за кордон на постійне місце проживання, основними причинами для еміграції є:

  • відсутність можливостей для розвитку (30,5%);
  • загроза життю внаслідок ведення бойових дій (29%);
  • недостатня соціальна підтримка з боку держави (29%);
  • бажання возз’єднатися з рідними (26%);
  • бажання вивезти рідних, що залежать від респондента (23%);
  • неможливість знайти роботу відповідно до вимог респондента (21%).

В опитуванні Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова у період з 29 листопада по 14 грудня 2024 року методом face-to-face взяли участь 1518 респондентів віком від 18 років.

Соціологи опитували мешканців Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької областей та міста Київ. У Запорізькій, Донецькій, Харківській і Херсонській областях опитування проводили лише на територіях, що контролюються урядом України.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%. Додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією.

Серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО) сподівалися повернутися до рідних міст 72% респондентів (проти 84% у 2023 році).

Згідно з дослідженням Австрійського інституту дослідження сім'ї, опублікованим у вересні 2024 року, плани на майбутнє серед українських біженців в Австрії значно змінилися: у 2024 році лише3% опитаних планували повернутися в Україну, порівняно з 30% у 2022 році та 13% у 2023 році. Натомість 56% не планували повертатися, а 12% висловили намір зробити це у майбутньому.

Фото: EPA/UPG

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
війна опитування
Джерело матеріала
loader
loader