Міноборони пояснює, що тепер здобувачам освіти та педагогам надається відстрочка на 6 і 12 місяців замість трьох місяців.
Кабмін України вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, згідно з якими здобувачам освіти та педагогам надається відстрочка на 6 і 12 місяців замість трьох місяців. Про це Міністерство оборони України.
Тепер здобувачам освіти не треба кожні три місяці підтверджувати статус у ТЦК та СП. Раніше саме такою була вимога законодавства під час дії правового режиму воєнного стану та загальної мобілізації.
Інформація про студентів міститься в Єдиній державній електронній базі освіти (ЄДЕБО). Поки в реєстрі зазначено, що громадянин здобуває освіту, він гарантовано має право на відстрочку.
Тепер студенти можуть оформити в застосунку Резерв+ відстрочку у зв’язку з навчанням. Завдяки постійному обміну даними між ЄДЕБО та реєстрами Міноборони продовження відстрочки відбувається онлайн.
Для студентів, які не мають можливості або бажання користуватися Резерв+, передбачена окрема процедура. Вони мають раз на пів року у своєму навчальному закладі одержати виписку з ЄДЕБО і звернутися до ТЦК та СП для продовження відстрочки.
Для викладачів умови отримання відстрочки не змінилися. Вони мають бути працевлаштовані на ставку не нижче ніж 0,75, що підтверджується навчальними планами на навчальний рік, який триває з 1 вересня до 31 серпня (включно з канікулами та відпусткою), якщо інше не встановлено Положенням про організацію навчального процесу відповідного закладу.
Канікули та закінчення навчального року не є підставою для втрати права на відстрочку.
Крім того, міністр освіти і науки Оксен Лісовий повідомлення про мобілізацію студентів і викладачів, які поширилися в мережі.
“Жодних дискусій і обговорень з цього приводу на урядовому рівні не відбувається”, – запевнив урядовець.
За його словами, будь-які суперечності, які можуть виникати в підзаконних актах або інших документах, ініційованих ЦОВВ стосовно цього питання, регулюватимуться відповідно до чинного закону про мобілізацію.
Нагадаємо, Міноборони розглядає можливість впровадження у додатку Резерв+ функції трекінгу повісток, яка дасть змогу відстежувати всі етапи надсилання паперових повісток.