Про це пише CNN, передає Укрінформ.
Парламент Таїландусхвалив законопроєкт про визнання одностатевих шлюбів минулого року. У вересні 2024-го вийшов королівський указ про внесення змін до законодавства, який через 120 днів, 23 січня, набув статусу закону.
З цієї нагоди у четвер сотні одностатевих пар по всій країні одружились і узаконили свої стосунки.
«Цей закон про рівність шлюбів знаменує собою початок більшого усвідомлення тайським суспільством гендерної різноманітності та нашого сприяння всім, незалежно від сексуальної орієнтації, раси чи релігії. Це наше підтвердження того, що кожен має право на рівні права та гідність», - сказав прем’єр-міністр країни Петонгтарн Чинават у відеозверненні до учасників масової шлюбної церемонії в столиці країни Бангкоку.
За даними Bangkok Pride, лише в одному столичному торговому центрі Siam Paragon для реєстрації шлюбу зібралися щонайменше 200 пар різного віку та верств суспільства, серед яких був і поліцейський, який з’явився у формі зі своїм партнером.
Закон, що набув чинності у четвер, передбачає низку змін до статей Цивільного кодексу, які регулюють питання як укладення шлюбу, так і його розірвання, а також володіння та розпорядження спільним майном подружжя.
Відтепер одностатеві пари можуть реєструвати свої шлюби з повними юридичними, фінансовими та медичними правами, а також правами усиновлення та спадкування.
Зазначається, шо цей закон знаменує собою важливу перемогу для ЛГБТК+ спільноти Таїланду, яка більше десяти років боролася за таке визнання своїх шлюбних прав.
За даними дослідницького центру Pew, наразі одностатеві шлюби визнають понад 30 юрисдикцій у всьому світі, але найбільшого прогресу досягнуто в Європі, Америці та Австралазії, що об’єднує континент Австралія, острови Нової Зеландії та Нову Гвінею.
Таїланд став третім в Азії, який визнав одностатеві шлюби після Тайваню в 2019 році і Непалу в 2023-му.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні на платформі «Дія.Освіта» з’явився новий освітній серіал «Ґендерна рівність та соціальна інклюзія в комунікаціях», розроблений Міністерством культури та стратегічних комунікацій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації.
Фото: Mark Philips/CNN