Журналістка, книжкова оглядачка та редакторка Орися Грудка стала членкинею Українського ПЕН. Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації.
У коментарі «Детектору медіа» журналістка розповіла, що вперше близько познайомилася з Українським ПЕН у 2021 році під час фестивалю-воркшопу для молодих авторів «Прописи».
«Серед багатьох речей, які мене привабили (чесність, відкритість, розмова про літературу від тих, хто її створює, і фокус на темах української культури та ідентичности) головним, мабуть, стало поєднання цінностей свободи в літературі і відповідальности письменника.
Відтоді у мене було кілька співпраць з Українським ПЕН як редакторки, кураторки, комунікаційної менеджерки, модераторки. Зрештою, якби не цінні усвідомлення і розмови на "Прописах", не знаю, чи виникла би ідея (відвага?) видати книжку художніх репортажів про російсько-українську війну, яка нещодавно вийшла англійською в Ibidem Press», — зазначила Орися Грудка.
Журналістка звернула увагу на цьогорічну фокусну тему Українського ПЕН «Бути у світі»та зазначила, що хотіла би докладатися до того, «аби українські голоси звучали впевнено за світовим столом літературних й інтелектуальних дискусій». Вона також сподівається, зокрема, в межах ініціатив Українського ПЕН розповідати світові про досвіди, які нині проживає українське суспільство.
Варто зазначити, що з 2017 року Орися Грудка пише для всеукраїнських медіа на фрілансі, зокрема опублікувала близько сотні книжкових оглядів, десятки статтей і репортажів, кілька відеоісторій. З 2018 року вона працює комунікаційною менеджеркою та книжковою оглядачкою часопису «Критика», а у 2022 році також долучилася як журналістка до команди Euromaidan Press.
Орися Грудка є авторкою книжки художніх репортажів про російсько-українську війну Dark Days, Determined People. Stories from Ukraine under Siege, написаної у співавторстві з Богданом Бенем, а також упорядницею книжки «Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики».
Діяльність ПЕН в Україні спрямована на захист свободи слова та прав авторів; популяризацію української літератури та культури; відстоювання цінностей і стандартів незалежної журналістики та налагодження міжнародного культурного співробітництва. Український ПЕН є засновником або співзасновником Премії імені Василя Стуса, Премії імені Юрія Шевельова, Премії імені Георгія Ґонґадзе та Drahomán Prize.
- Читайте також: Український ПЕН оприлюднив перелік найкращих книг 2024 року
Фото: Орися Грудка/Український ПЕН
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.